[Aktualizacja | 13.12.2021] „Legenda o św. Mikołaju Biskupie”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
13/12/2021

[Aktualizacja | 13.12.2021] Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od wszystkich, podczas dzisiejszego Teatru Dzieciom zamiast „Opowieści Wigilijnej” zobaczymy „Legendę o św. Mikołaju Biskupie” – również w wykonaniu Teatr Eden z Wieliczki.

Grudniowy czas przywołuje zapach choinki i pieczonych pierniczków… My zbliżamy się do kolejnego spotkania z Teatrem Dzieciom, a „Opowieść Wigilijna” niewątpliwie będzie doskonałą propozycją na nadchodzący, wyjątkowy, bożonarodzeniowy czas. Spektakl ten oparty jest na jednej z najsłynniejszych opowieści Karola Dickensa, wybitnego angielskiego powieściopisarza tworzącego w drugiej połowie XIX wieku.
Bohaterem opowiadania jest Scrooge, stary kupiec, ponury samotnik nielubiący ludzi i stroniący od nich. Najbardziej ukochanymi i pożądanymi rzeczami w jego życiu są wyłącznie pieniądze. Dla tego samotnika, skąpica i egoisty, noc wigilijna stanie się nocą przemyśleń i przewartościowania swojego dotychczasowego życia. Podczas tej wyjątkowej nocy przejdzie duchową przemianę, za sprawą której dostrzeże, że pieniądze które zdominowały jego cały świat, tak naprawdę nie są w stanie zapewnić mu szczęścia.

Scrooge’a odwiedzi trzech wyjątkowych gości, za sprawą których starzec zrozumie istotę Świąt Bożego Narodzenia. Nie tylko nasz bohater zrozumie, jak ważne w życiu są miłość, rodzina, drugi człowiek. O tym jak istotne  jest dobro, otwartość serca, dar dzielenia, współczucia… za sprawą „Opowieści Wigilijnej” dowiedzą się także mali widzowie, którzy w drugi poniedziałek miesiąca, tradycyjnie już, dadzą się porwać w kolejną, cudowną teatralną przygodę. Tym razem w wyjątkową podróż zabierze nas Teatr Eden z Wieliczki.

Bilety w cenie: ulgowy 15 zł (obowiązuje dzieci od 2 roku życia), normalny 20 zł
do nabycia w:

1) w kasie głównej CKiS (Basen Camena – 1 piętro) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:30 (gotówką),
2) w kasie Basenu Camena (parter) – w godzinach od 7:00 do 21:00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
3) w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed spektaklem.

13 grudnia, poniedziałek, godzina 17.30, sala teatralna Pałacyku „Sokół”.

Zapraszamy!

Marta Tyrpa

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl