Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA

18/04/2018

W ramach jubileuszowych obchodów, pod patronatem marszałka Senatu RP, Kancelaria Senatu zorganizowała Ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.

Najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa. Centrum Kultury i Sportu reprezentowały Milena Krupnik, Amelia Kaczmarczyk i Victoria Skop.

Przed przystąpieniem do konkursu pani instruktor Klaudia Grudzińska opowiedziała uczestniczkom o różnorodnych technikach wykonania takiej pracy. Każda osoba, która przystąpiła do projektu wybrała swoją własną. Założeniem instruktorki było, by wykonane prace zostały przygotowane w sposób nieszablonowy. W technikach niestandardowych i mniej popularnych. Prace powstawały na zajęciach. Każda z nich została wykonana w technice collage.

Milena Krupnik, uczennica siódmej klasy otrzymała wyróżnienie na etapie okręgowym. Milena to bardzo zdolna i sumienna osoba. Na zajęciach chętnie eksperymentuje z technikami. Mimo młodego wieku posiada duży warsztat malarski i rysunkowy. Nagrodzona praca wykonana została temperami i ołówkiem. Na kolorowe tło Milena nakleiła sylwetkę orła, na której narysowała miękkim ołówkiem sceny z wojennych barykad i miejskich ruin.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Klaudia GrudzińskaWydarzenia_Dla młodzieży

(JK)