Osiem czwórek

różne lokalizacje
01/09/2018

Osiem zespołów uczestniczyło w VII Otwartym Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Czteroosobowych. Zwyciężyła ekipa „Niedzielnych Graczy”.

 

VII Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Czteroosobowych rozpoczął się rozgrzewką 8 zespołów, po której nastąpiło losowanie zgłoszonych ekip do dwóch grup:

 

Grupa A: „Geriatria”, „Serolodeva”, „Niedzielni Gracze” i „Pędzące Żółwie”

Grupa B: „Wawelskie Smoki”, „Pimpvolley”, „Walczący weterani” i „Wyluzowani”

Grupa A rozgrywała swoje mecze na boisku „Orlik” przy Basenie „Camena”, Grupa B na „Orliku” przy Stadionie Miejskim. Mecze grupowe rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Do fazy finałowej, która na prośbę zawodników rozgrywana była w Hali Sportowej CKiS, awansowały po dwie drużyny z grupy.

Kolejność w grupach:

Grupa A:

1. „Niedzielni Gracze”
2. „Pędzące Żółwie”
3. „Serolodeva”
4. „Geriatria”

Grupa B:

1. „Wawelskie Smoki”
2. „Wyluzowani”
3. „Walczący weterani”
4. „Pimpvolley”

Układ gier finałowych:

A1 z B2 -> „Niedzielni Gracze” vs „Wyluzowani” -> 2:0
A2 z B1 – > „Pędzące Żółwie” vs „Wawelskie Smoki” -> 1:2

Mecz o miejsce trzecie pomiędzy „Pędzącymi Żółwiami” a „Wyluzowanymi” zakończył się wynikiem 2:0 dla Pędzących Żółwi i to oni stanęli na najniższym stopniu podium. Z kolei walkę o prymat w VII Otwartym Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Czteroosobowych stoczyły „Wawelskie Smoki” i „Niedzielni Gracze”. Do wywalczenia złota potrzebne były trzy sety. Zawodnicy po obu stronach siatki od pierwszego gwizdka sędziego nie odpuszczali, ambitnie walcząc o każdą piłkę. Wyśmienite zagrania obu zespołów stworzyły niezapomniane widowisko siatkarskie dzisiejszego turnieju. Ostatecznie szalę zwycięstwa w ostatnim secie przechylili na swoją stronę „Niedzielni Gracze”, wygrywając całe spotkanie 2:1.

Organizator wakacyjnych zawodów, Dział Sportu i Rekreacji Centrum Kultury i Sportu przygotował dla najlepszych czterech teamów potyczek siatkarskich oryginalne medale i upominki, których pula dodatkowo została wzbogacona przez Partnera tegorocznego turnieju XTREME FITTNES w Skawinie.

Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich meczy czuwali sędziowie Pani Agnieszka Kierzkowska i Pan Tomasz Zdunek. Sędziom, wszystkim drużynom, tym zwycięzkim i tym pokonanym, dziękujemy za udział w naszych zawodach i już teraz zapraszamy za rok!

Tomasz Kutek, Barbara Brodzińska

 

 

różne lokalizacje