Ostatniego dnia lata znów POKONALIŚMY FOCHA

inna lokalizacja
22/09/2019

Piękna pogoda, prawie 900 zgłoszonych zawodników i fantastycznie dopingujący kibice – wszystko to złożyło się na sukces kolejnej edycji zawodów sportowych POKONAJ FOCHA.

Z FOCHEM biegacze, rolkarze i rowerzyści zmagają się już od siedmiu lat. Stawiają tu pierwsze biegowe kroki (niektórzy dosłownie pierwsze, bo najmłodsi zawodnicy dopiero co opanowali trudną sztukę chodzenia), poprawiają życiówki, wpisują skawińską imprezę na stałe do kalendarza startów. Cieszy nas, że rokrocznie do biura zawodów zgłaszają się całe rodziny, a dzieci, rodzicie i dziadkowie próbują swoich sił w różnych konkurencjach udowadniając, że aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu może być fantastyczną zabawą dla każdego.

Tegoroczne zawody, jak i poprzednie edycje, odbyły się w dwóch blokach. Jako pierwsze na linii startu stanęły dzieci. Maluchy rywalizowały w biegach na różnych dystansach, wyścigach rowerków biegowych i tradycyjnych oraz wyścigach rolkarskich. To najbardziej widowiskowa część zawodów – taka, gdzie nie ma miejsca na kalkulacje, euforia miesza się z płaczem, a łzy ostatecznie osusza powieszony na szyi medal. Drugi blok Pokonaj Focha należał do starszych zawodników. Rozpoczął się rywalizacją rolkarzy, po nich na starcie zameldowali się rowerzyści, a następnie – po rozgrzewce, którą ze sceny poprowadziła trenerka Xtreme Fitness Skawina – biegacze. W tym roku po raz kolejny najbardziej wszechstronni zawodnicy rywalizowali w Fochathlonie, na który składają się wyścigi rolkarskie i rowerowe na dystansie 10 km oraz bieg na 5 km, a Bieg Główny na 10 km zaliczany był do Grand Prix Skawiny.

Po każdym bloku zawodów na scenie odbyły się dekoracje zwycięzców. Pamiątkowe gadżety, puchary i statuetki wręczali najlepszym w poszczególnych kategoriach:

Rafał Szczypczyk – radny Powiatu Krakowskiego

Tomasz Stawowy – Dyrektor CKiS

Jakub Krasuski – zastępca dyrektora ds. sportu CKiS

Piotr Przywara – prezes Klubu Sportowego Optima Skawina

oraz Radosław Woźniak z grupy Skawina Biega (a gdy on sam stanął na podium, jego miejsce podczas wręczania nagród zajął konferansjer Kamil Cudejko).

Wszyscy uczestnicy zawodów wzięli udział w losowaniu nagród, w tym kilku rowerów. Zawodników i kibiców zaprosiliśmy również na pokaz cheerleaderek z Akademii Galaxy Cheer oraz do udziału w licytacji gadżetów, z której dochód przekazany zostanie na leczenie pracownicy CKiS, Magdy Bogdanowicz.

I tak w atmosferze sportowego święta spędziliśmy z Państwem ostatni dzień lata. Do zobaczenia za rok!

Wyniki: https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/pokonaj-focha-vii/

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmHfbVoZ fot. Jarosław Karasiński

Agnieszka Radziszowska

(JK)

 

Dziękujemy również Xtreme Fitness, Akademii Galaxy Cheer, Leader School Skawina,

Piekarni Radziszów oraz firmie Gobest.

 

inna lokalizacja