Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-content/themes/eventbuilder/single-event.php on line 706

P jak paradoks

16/02/2018

Na koniec pierwszego tygodnia „Ferii w Sokole” podczas wizyty w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie poznaliśmy m.in. historię Dużego Fiata, od wspaniałych jego początków aż do smutnego końca.

Na wystawie „P jak paradoks” znalazły się różne modele – od pickupa po Papamobile. Papieski pojazd byl ekstremalnie wydłużoną częścią fiata. Takich modeli było tylko siedem. Jeden z nich trafił do nowego właściciela, nieświadomego „papieskiej” historii samochodu. Wykorzystywał go jako samochód dostawczy i przewoził w nim… pieczarki.

Odwiedziliśmy też warsztat samochodowy  i dowiedzieliśmy się, że w 1970 roku fiat w podstawowej wersji kosztował około 72 średnich pensji – na dzisiejsze pieniądze byłoby to ponad trzysta tysięcy złotych.

Prócz tego uczestniczyliśmy w warsztatach o magii w kuchni i ciekawostkach Układu Słonecznego; obejrzeliśmy interaktywną wystawę „Jakie to proste”. Nauka przez zabawę może być naprawdę ciekawa!

 

Marta Tyrpa

(AZ)

Fotogaleria: https://www.flickr.com/photos/155528341@N04/albums/72157690702665722