Parzyste metrum 2/4… „Tango” znowu na afiszu!

Pałacyk "Sokół"
Skawina
18/12/2021

Stęsknieni za sceną, publicznością i niepowtarzalną atmosferą sali teatralnej wracamy w grudniu z parzystym metrum 2/4… czyli „Tango” Maski znowu na afiszu!

Dramaty Sławomira Mrożka już niejednokrotnie gościły w repertuarze Teatru MASKA. Jednak „Tango” skradło serca nie tylko widzów ale i aktorów.  Na deskach ponownie zobaczymy Artura Grosa w roli Artura, syna Eleonory i Stomila, walczącego o zasady moralne i etykę w życiu;  Barbarę Tomków w roli nowoczesnej, luzackiej babci Eugenii; Marka Andruszczyszyna, jako Edka, osobnika w najwyższym stopniu mętnego i podejrzanego; Kamila Cudejkę w roli dobrze wychowanego, nieśmiałego Wujka Eugeniusza; Wiktorię Zielińską, jako wieczną hipiskę, egzaltowaną Eleonorę;  Tomasza Okarmusa, jako Stomila – ojca wynalazcę i eksperymentatora, artystę i ideologa buntu; Beatę Boroń w roli Ali, wyzwolonej, pozbawionej zasad obyczajowych kuzynki Artura.

„Klasyka” dramatu groteski Sławomira Mrożka, mimo przeszło 50 lat od wydania jest wciąż uniwersalną opowieścią o dysfunkcjach w rodzinie, brutalnej sile rządzącej współczesnym światem i braku norm moralnych i społecznych. O świecie, gdzie młode pokolenie szuka zasad, wytycznych do życiowej drogi, ale szalona, rozprzężona, nonkonformistyczna, niepoukładana i zbuntowana rodzina skutecznie to uniemożliwia.

Maska zaserwuje fantastyczny spektakl,  dwugodzinną ucztę, w której  z zapartym tchem ogląda się aktorów tak świadomie przywdziewających niełatwe kreacje sceniczne, a Tango La Cumpersita zwieńczające końcowy obraz dramatu to przysłowiowa wisienka na torcie… Żal nie skosztować!

Reżyseria spektaklu – Andrzej Morawa
Opieka artystyczna, charakteryzacja, scenografia, kostiumy – Marta Tyrpa
Choreografia – Jacek Guzowski

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Serdecznie zapraszamy!

Sobota, 18 grudnia, godzina 18.00 – sala teatralna Pałacyku „Sokół”.
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek od dnia 8 grudnia
w  Dziale Realizacji Projektów Kultury,
pod nr telefonu 12 276 34 64 w godzinach 8.00 – 16.00.

Uprzejmie prosimy przy dokonywaniu rezerwacji o podanie informacji czy są Państwo zaszczepieni.
Pozwoli ona nam dopasować właściwą liczbę widzów na widowni.
Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Spektakl odbywa się w trybie reżimu sanitarnego (dystans, dezynfekcja, maseczka). Liczba miejsc ograniczona!

Wejściówki odbieramy wyłącznie w dniu spektaklu w godzinach 16.30-17.30

/Marta Tyrpa/

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl