Pełnoletni – XVIII Skawiński Tydzień Teatralny!

Pałacyk "Sokół"
Skawina
19/06/2023

23/06/2023

Z ogromną radością i nieskrywanym oczekiwaniem odliczamy dni do rozpoczęcia wkraczającego w pełnoletniość Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. W zeszłym roku scenę Pałacyku „Sokół” oddaliśmy naszym gościom, teatrom, które mogli już Państwo u nas zobaczyć i tym, które zaprezentowały się u nas po raz pierwszy. Nasz gospodarz i inicjator tego niezwykłego wydarzenia, Teatr Maska miał wówczas czas na popandemiczną rekonwalescencję. Nabierał sił, by w tym roku, głodny sceny powrócić z trzema premierami. Będziemy gościć po raz pierwszy w Skawinie Teatr Sztolnię z pobliskiej Wieliczki. Oddamy także scenę Teatrowi „Perełki” – laureatowi tegorocznej Melpomeny. Natomiast w wielkim finale Tygodnia Teatralnego, podczas recitalu rozkoszować będziemy się aktorskim kunsztem wyjątkowej postaci scen teatralnych i dużych ekranów – Stanisławą Celińską.

Szczegółowy program imprezy:

 

Nasz XVIII Skawiński Tydzień Teatralny rozpoczniemy pierwszą popremierową odsłoną nowopowstałego w Centrum, dziecięco – młodzieżowego Teatru E! Zapraszamy na znaną większości komedię Aleksandra Fredry – „Zemstę”.  To nie łatwe zadanie dla młodych aktorów. Nauczenie się roli wierszowanej, gdzie każde słowo jest na wagę złota i nie można zamieniać ich dowolnie, aby nie gubić rytmu, było zadaniem bardzo trudnym. A jak sobie poradzili na premierze my już wiemy, a Państwo mogą sprawdzić podczas spektaklu otwierającego nasze tegoroczne, teatralne świętowanie.

Opis spektaklu Zemsta, obsada, poniedziałek 19 czerwca godzina 17.00.

 

Pierwszym w ramach Tygodnia wieczornym spektaklem będzie premiera Teatru MASKA.  Wraca ona po latach do jednego z ulubionych, barwnych, kontrowersyjnych artystów znanego z katastroficznych wizji świata przelewanych na płótna i w dzieła literackie, poszukującego „czystej formy” w malarstwie i literaturze – Stanisława Ignacego Witkiewicza. To będzie artystyczny creme de la creme!

AKTUALIZACJA: bilety wyprzedane!

We wtorkowy wieczór zapraszamy na kolejne  spotkanie z Teatrem Maska. Na scenie zobaczymy młody narybek, który jeszcze w zeszłym roku nazywaliśmy Grupą Warsztatową. Praca nad spektaklem „Moralność Pani Dulskiej”, klasyką gatunku, jednym z najpopularniejszych dzieł w twórczości Gabrieli Zapolskiej – była wspaniałą przygodą i radością w odkrywaniu nowych talentów. To będzie bardzo uroczy wieczór.

AKTUALIZACJA: bilety wyprzedane!

W środę zobaczymy się już o godzinie 18.00 – dosyć wcześnie jak na premierę Teatru Maska. Zobaczymy wtedy spektakl o gorących brzmieniu „RIO” w wykonaniu znakomitego duetu aktorskiego Wiktorii Kordys oraz Łukasza Pierożka. Czy faktycznie przeniesiemy się w tropikalne klimaty? O tym przekonamy się już niebawem. Spektakl powstały o scenariusz Marka Kochana, wyreżyserował Andrzej Morawa.

 

Jeszcze tego samego dnia spotkamy się z Teatrem Maska po raz drugi. O godzinie 20.00 spędzimy czas ze sztuką Hanocha Levina „Chefec”. Spektakl  swoją premierę świętował w 2019 roku podczas XVI Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Mimo, że minęły prawie trzy lata od premiery, to zaledwie kilka razy pokazany był publiczności. Pandemia zadbała o to, abyśmy nie znudzili się  „grami chefecowymi”.

 

Czwartkową scenę oddajemy Teatrowi Sztolnia z Wielickiego Centrum Kultury. W wykonaniu tego zespołu zobaczymy, jak sami to określają – komedię dla dorosłych. To będzie wieczór terapeutyczny w którym małżeństwa spróbują poddać terapii swoje przykurzone czasem związki, a widzowie poddadzą się terapeutycznemu leczeniu śmiechem. Nie przegapcie!

Piątek – wielki finał tegorocznego święta teatru. Mimo, że nie będzie to typowe teatralne zakończenie, w rozumieniu spektaklu… ale będzie to niepowtarzalne spotkanie z wyjątkową aktorką wielkiego formatu – Stanisławą Celińską. Najnowszą kreacją tej wybitnej aktorki jest rola pieśniarki, której najlepszą recenzją są niezliczone nagrody jakie otrzymała za podwójnie platynową „Atramentową”, złoty „Suplement” i złote kolędy „Świątecznie”. Podczas 53. KFPP w Opolu w 2016 roku otrzymała – po raz pierwszy w historii festiwalu – nagrodę Narodowego Centrum Piosenki Polskiej oraz uhonorowana została Złotym Mikrofonem. W maju 2018 r. ukazała się kolejna płyta artystki pt. „Malinowa”, składająca się w większości z autorskich tekstów, do których muzykę skomponował Maciej Muraszko. Laureatka nagrody muzycznej Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Muzyka Poetycka za płytę „Malinowa…”. W maju 2020 r. odbyła się premiera piątej płyty pt. „Jesienna”, do której wszystkie teksty napisała Stanisława Celińska, a muzykę w całości skomponował Maciej Muraszko. Najnowsza płyta pt. „Przytul” ukazała się w maju 2022 r

Koncert wg autorskiego projektu Stanisławy Celińskiej i Macieja Muraszko, STANISŁAWA CELIŃSKA KAMERALNIE zwieńczy tegoroczny XVIII Skawiński Tydzień Teatralny.
Podczas koncertu usłyszymy materiał, który jest kompilacją ze wszystkich dotychczasowych płyt: „Atramentowej”, „Malinowej”, „Jesiennej” oraz najnowszej „Przytul”.

AKTUALIZACJA: bilety wyprzedane!

Bilety na wydarzenia w cenie:
20 zł na wieczorne spektakle w dniach 19-22 czerwca;
100 zł na koncert Stanisławy Celińskiej (posiadaczom Karty Dużej Rodziny oraz Skawińskiej i Ogólnopolskiej Karty Seniora przysługuje zniżka 20%).

Bilety można nabyć w kasie Basenu Camena (parter) codziennie, z wyłączeniem weekendów, w godzinach 7:00 – 21:00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem) lub w Pałacyku „Sokół” w dniu spektaklu/koncertu na godzinę przed wydarzeniem, tj. od 19:00 do 20:00 (płatność gotówką lub kartą) – pod warunkiem wolnych miejsc.

Wszystkie wydarzenia STT odbywać się będą w sali teatralnej Pałacyku „Sokół”, Skawina, ul. Mickiewicza 7 – tel. 12 276 34 64

Partnerzy wydarzenia

 

Marta Tyrpa

KK

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl