Po raz szósty pokonali FOCHA…

inna lokalizacja
23/09/2018

… amatorzy biegania, jazdy na rowerze i rolkach, dorośli i dzieci, którzy w pierwszą jesienną niedzielę, 23 września, stawili się na starcie zawodów zorganizowanych przez KS Optima i Centrum Kultury i Sportu na terenie Skawińskiego Obszaru Gospodarczego.

W szóstej edycji zawodów sportowych „Pokonaj FOCHA” wzięło udział ponad 800 zawodników z różnych zakątków kraju. Rekordzistom udało się wystartować w kilku wyścigach odbywających się tego dnia w różnych miejscowościach.

Dla uczestników „Pokonaj FOCHA VI” przygotowano pakiety sportowe z okolicznościową czapeczką (w kategoriach dziecięcych) lub koszulką (dorośli). Wszyscy, którzy przekroczyli linię mety, otrzymali pamiątkowy medal. Na zwycięzców czekały statuetki, puchary i drobne upominki, a każdy uczestnik zawodów mógł wziąć udział w loterii i zawalczyć o przygotowane przez sponsorów wydarzenia nagrody, wśród których znalazły się trzy rowery.

Rozgrzewkę przed startami dzieci poprowadziły animatorki z Krainy Zabaw Dziecięcych Kolorado, natomiast o właściwe przygotowanie mięśni dorosłych zawodników do biegów głównych (na dystansie 5 i 10 km) zadbało Xtreme Fitness Gyms.

Po zakończeniu pierwszego bloku zawodów najmłodszych sportowców dekorowali: zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina – Norbert Rzepisko, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie – Janusz Bysina oraz Kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia UMiG Skawina – Marek Marzec. Wielkie emocje wzbudziło losowanie nagród, w szczególności czerwonego, a więc, jak twierdzą niektórzy, najszybszego roweru.

Dorosłych zawodników, poza wyścigami na rolkach, rowerze i biegami głównymi, klasyfikowano również w trójboju – Fochathlonie (łączny czas z kategorii: rolki 10 km, rower 10 km i bieg 5 km) oraz, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w jubileuszowej sztafecie rozgrywanej w formule OPEN. Puchary i statuetki zwycięzcom wręczali: Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie – Witold Grabiec, Dyrektor CKiS – Janusz Bysina oraz prezes KS Optma – Piotr Przywara.

Linię mety na biegowym dystansie 10 km pierwszy przekroczył Sylwester Augustyński (czas 00: 33:48), wśród kobiet najszybsza była Paulina Golec (00:37:27). W wyścigu rolkarskim zwyciężyli – wśród mężczyzn Mateusz Solga (z czasem 00:18:23), wśród kobiet Magdalena Czusz (czas 00:18:36).

Szczegółowe wyniki dostępne są pod linkiem: http://wyniki.datasport.pl/results2674/

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów. Szczególne podziękowania składamy pani Bożenie Suder, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance, gdzie po raz kolejny mieściło się biuro zawodów, wolontariuszom oraz strażakom OSP z Gminy Skawina.

 

Agnieszka Radziszowska

Fotogaleria: https://www.flickr.com/  fot. Jarosław Karasiński

 

 

Projekt zrealizowany przy wsparciu Województwa Małopolski

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

 

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina

   

   

 

PARTNERZY

Zespół Placówek Oświatowych w Kopance im. Janusza Korczaka

 

Sołectwo Krzęcin

 

 

SPONSORZY GŁÓWNI

                   

 

SPONSORZY

    

          

                       

 

         

 

 

              

                        

       

   

  

 


 PATRONI MEDIALNI

 

          

 

inna lokalizacja