Podróż do „Zimowej Krainy Czarów”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
10/02/2020

Aura za oknem mało śnieżna, ale uczestnicy spotkania z „Teatrem Dzieciom” przenieśli się wczoraj do iście zimowej krainy. Razem z Pingwinem Tup Tup, Łosiem Anatolem i Śnieżynką Marcelinką poznali lodową krainę. Choć jest ona miejscem zamieszkania naszych bohaterów, skuszeni folderem reklamującym Ciepłe Kraje, postanowili wybrać się w daleką podróż. Marzyli, że znajdą tam magiczny pył, który spełnia marzenia. Wymagająca wyprawa uświadomiła im, że nie zawsze to, czego chcemy jest tym, czego potrzebujemy. Łoś pragnący znaleźć miłość ( bo łoś znajduje miłość;-) ), spotkał Wesołą Pszczołę, dla której stracił głowę. Pingwin i Łoś zamartwiali się, że Śnieżynka zginęła. Na szczęście okazało się, że tylko zmieniła swą postać pod wpływem temperatury i stała się Kropelką Wody. Pracowita Pszczółka pokazała nowym znajomym, jak ważna jest dbałość o przyrodę i czystość środowiska naturalnego.

Mali miłośnicy teatru licznie dopisali i z ochotą zaangażowali się w przygody trójki zwariowanych przyjaciół. Razem tańczyli, „podróżowali” pociągiem i dopingowali w nowych wyzwaniach bohaterów spektaklu. Oprócz bajkowej fabuły, spektakl niósł ze sobą treść edukacyjną w zakresie ekologii. Uczył o konieczności zatroszczenia się o naturę jako o wspólne dobro wszystkich stworzeń. Pokazał także, że tym co pomaga spełniać marzenia jest nasza własna siła, dobroć i wiara w siebie.

Dziękujemy Teatrowi w Ruchu za wspaniałą teatralną przygodę i już teraz zachęcamy do udziału w kolejnym, marcowym spotkaniu z „Teatrem Dzieciom”!

9 marca (poniedziałek) godz. 17.30, sala teatralna w Pałacyku „Sokół”, spektakl pt. „Jak pasterz Józef Egipt uratował”, Grupa O! Teatr. Zapraszamy!

Anna Wrzoszczyk

(JK)

 

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmLjC75X (fot. Jarosław Karasiński)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl