Polowanie z przeszkodami, czyli nowy sezon teatralny otwarty!

Pałacyk "Sokół"
Skawina
01/12/2018

W sobotę 1 grudnia, po nieco dłuższej niż zwykle przerwie, Teatr MASKA zainaugurował nowy sezon artystyczny, wybierając na początek sztukę Michała Walczaka „Polowanie na łosia”. Premiera spektaklu miała miejsce podczas tegorocznego, XV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego i tak, jak w czerwcu, sala wypełniła się po brzegi fanami tej lekkiej choć przewrotnej komedii.

Gdy zdaje się, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik, aktorzy spokojnie przygotowują kostiumy, charakteryzacja nabiera ostatnich szlifów, reżyser spokojnie sprawdza sprzęt, publiczność wypełnia korytarz i czeka na otwarcie sali – następuje AWARIA.

Awaria, która na razie opóźnia przedstawienie, ale – czego publiczność jeszcze nie wie – może całkowicie zagrozić jego realizacji. Byłoby to mocne, choć niepożądane, wejście w nowy sezon. Co robić? Reżyser, aktorzy i organizatorzy czekają na cud w postaci FACHOWCA, który przebija się przez Kraków, by ratować przedstawienie. Fachowiec przybywa, natychmiast orientuje się w sytuacji i w błyskawicznym tempie usuwa awarię. Spektakl startuje z ledwie 20-minutowym opóźnieniem. Wieczór uratowany!

Ponad dwie godziny publiczność śmieje się z perypetii weterynarza Konrada, jego narzeczonej in spe Elizy, jej  upartego kochanka Pasta, ale przede wszystkim jej rodziców: wojskowego Romualda i bynajmniej nie uległej Myszki. Absurd goni absurd, żonglowanie konwencjami powoduje starcie rozmaitych stereotypów i układów rodzinnych. Wreszcie finałowe polowanie na łosia rozwiązuje konflikty.

Na koniec miła niespodzianka: zespół Maski uczcił urodziny swojej koleżanki Cecylii Wyroby, dla której ten wieczór z wszystkimi jego komplikacjami na pewno pozostanie niezapomniany.

Wystąpili:

Eliza – Cecylia Wyroba

Konrad – Michał Styrylski

Myszka – Wiktoria Zielińska

Romuald – Łukasz Pierożek

Jarosław Past – Wojciech Żak

Dodatkowo, jako Głosy z Offu: Joanna Gądek i Mateusz Droździewicz

Reżyseria – Andrzej Morawa

Kostiumy, charakteryzacja, scenografia i opieka artystyczna – Marta Tyrpa

Licencja na wystawienie utworu została wydana za zgodą Autora przez Firmę Format – A.

 

Joanna Kurpiel

(JK)

Fotogaleria ze spektaklu: https://www.flickr.com/ (fot. Jarosław Karasiński)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl