Ponownie „Chcemy jeść”!

Pałacyk "Sokół"
Skawina
13/06/2023

Zapraszamy państwa na pierwszą popremierową odsłonę spektaklu „Chcemy jeść” w wykonaniu Teatru WSZYSTKO GRA. Spektakl po raz pierwszy mogliśmy obejrzeć w marcu tego roku, a teraz na tydzień przed Skawińskim Tygodniem Teatralnym możemy ponownie zobaczyć go na scenie młodych – którą otwieramy w Pałacyku „Sokół” we wtorek 13 czerwca o godzinie 17.30.

Spektakl „Chcemy jeść” powstał w oparciu o jednoaktówkę Sławomira Mrożka – „Na pełnym morzu”, a wyreżyserował ją Aleksander Szklarski, scenarzysta, reżyser i instruktor trzech najmłodszych reprezentujących Centrum, grup teatralnych.

W spektaklu ponownie zobaczymy siedmiu młodych aktorów:  Marię Budy w roli „4”; Patrycję Połyniak kreującą służącą; Igora Wcisło jako żołnierza; Jagodę Wcisło w roli listonosza oraz kolejno Helenę Słotę, Filipa Krupę i Kaję Guzik jako „5”, „3” i „2”.

A spektakl niewątpliwie intrygujący, wciągający od pierwszych chwil… ciszy. Nic nie jest przypadkowe, choć takowe może się zdawać. Nic nie jest pomyłką, choć można by tak pomyśleć. Teatr w czasie zarazy… jakie to wydaje się bliskie, nieodległe. Dawnej takie historie widywaliśmy tylko w filmach katastroficznych, czy opowieściach grozy. Teraz mądrzejsi o doświadczenie, których być może nie miał Sławomir Mrożek… patrzymy na te historię wewnątrz teatru z lekkim lękiem i niepokojem, bo wszystko jest możliwe.

Młodzi aktorzy doskonale wcielają się w powierzone sobie role i  niewątpliwie wprowadzą widza w stan niepewności… by po dłuższej chwili niezręczną ciszę zamknąć radykalnym komunikatem. Wszyscy zostają uwięzieni w murach teatru… a dlaczego? na jak długo? i jak się to skończy? Czy jak film katastroficzny z happy endem, bo każda historia może mieć swojego wybawcę –  superbohatera… czy może jak apokaliptyczna wizja końca świata… o tym już wkrótce, przekonajcie się sami 🙂

Do zobaczenia!

wtorek, 13 czerwca, godzina 17.30
sala teatralna Pałacyku „Sokół”,

Wstęp wolny!

 

Marta Tyrpa

(JK)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl