Powiatowe Zawody Szachowe

OKR "Gubałówka"
Skawina
17/11/2022

Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny „Gubałówka” w Skawinie gościł uczestników Powiatowych Igrzysk Dzieci oraz Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Zawody miały następujący przebieg:

Turniej Igrzysk Dzieci:

Turniej drużynowy ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci (roczniki 2010 i młodsi) został rozegrany w dniu 17.11.2022 r. w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka” w Skawinie. Na starcie stanęło 6 reprezentacji szkół z terenu powiatu krakowskiego. Grano systemem „kołowym” na dystansie 5 rund. Reprezentację danej szkoły stanowiło 4 zawodników, na czwartej szachownicy grała obowiązkowo dziewczynka. Tempo gry wynosiło 15 minut na zawodnika. Rozegrano 20 partie w 5 rundach wyniku których otrzymano końcową klasyfikację:

M-ce Nr Nazwa drużyny Ranking Duże punkty Pkt. vs+ Sz.1 Sz.2
1 6 Szkoła Podstawowa w Rząsce 1275 8.0 12.5 4;5;3; 0.5 5.0
2 5 Szkoła Podstawowa w Morawicy 1120 6.0 11.0 2;1; 1.5 1.0
3 2 Szkoła Podstawowa im. K. i A. Potockich w Miękini 1150 6.0 11.0 1;3; 3.0 3.0
4 3 Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Przegini 1000 5.0 10.5 4;1; 2.5 3.0
5 4 Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich nr 6 w Skawinie 1200 4.0 8.5 1; 3.5 3.0
6 1 Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Poniatowskiego w Mnikowie 1000 1.0 6.5 4.0 0.0

Turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

Turniej drużynowy w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2008 i młodsi) został rozegrany w dniu 17.11.2022 r. w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka” w Skawinie. Na starcie stanęło 6 reprezentacji szkół z terenu powiatu krakowskiego. Grano systemem „kołowym” na dystansie 5 rund. Reprezentację danej szkoły stanowiło 4 zawodników, na czwartej szachownicy grała obowiązkowo dziewczynka. Tempo gry wynosiło 15 minut na zawodnika. Rozegrano 20 partii w 5 rundach w wyniku których otrzymano końcową klasyfikację:

1 6 Szkoła Podstawowa w Rząsce 1300 8.0 15.5 4;5;3; 0.5 5.0
3 5 Szkoła Podstawowa w Morawicy 1147 6.0 12.0 1;3; 3.0 3.0
4 2 Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Poniatowskiego w Mnikowie 1080 5.0 9.5 4;1; 2.5 3.0
5 3 Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Sienkiewicza w Krzeszowicach 1100 4.0 8.0 1; 3.5 3.0
6 4 Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich nr 6 w Skawinie 1000 1.0 2.0 4.0 0.0

Pierwsze 3 szkoły w obu turniejach zostały nagrodzone pucharami, wszystkie szkoły otrzymały dyplomy. Do półfinałów wojewódzkich awansowała pierwsza szkoła z turnieju w kategorii.
Zawody sędziował sędzia PZSzach – Jarosław Pietraszewski.