POWIATOWO-GMINNE DOŻYNKI RZOZÓW 2023

Rzozów
02/09/2023

Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań. To również wspaniała okazja do zaprezentowania dorobku rolniczego, jego różnorodności i bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu. I właśnie dlatego z wielką radością Starosta Krakowski, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na Powiatowo-Gminne Dożynki, które odbędą się 2 września (sobota) w Rzozowie.

Święto plonów rozpocznie się od dziękczynnej mszy świętej w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski, a zaraz po nabożeństwie wyruszy barwny korowód dożynkowy, by dotrzeć na miejsce dalszych uroczystości – boisko sportowe LKS Rzozovia. Tam odbędą się tradycyjne obrzędy dożynkowe. Nie zabraknie ceremonii przekazania i ośpiewania wieńców oraz konkursu na najpiękniejszy wieniec. Imprezie towarzyszyć będą również atrakcje dla dzieci oraz stoiska wypełnione po brzegi lokalnymi przysmakami i innymi tradycyjnymi przedmiotami tworzonymi przez okolicznych rękodzielników i koła gospodyń wiejskich. O godzinie 19.00 rozpocznie się koncert zespołu LOKA, który zaprezentuje swoje największe hity, w tym piosenkę „Prawdziwe powietrze”. O 20.30 na zabawę taneczną zaprosi natomiast grupa CARO.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego, radosnego świętowania!

Program:

godz. 13.00 – uroczysta msza św. Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Królowej Polski w Rzozowie;

godz. 14.30 – korowód dożynkowy z udziałem delegacji reprezentujących 17 gmin Powiatu Krakowskiego oraz pozostałych 16 sołectw reprezentujących Gminę Skawina;

godz. 15.00 – 17.30 – obrzęd dożynkowy;

godz. 19.00 – koncert zespołu LOKA;

godz. 20.30 – zabawa taneczna z zespołem CARO.

 

MAPKA Z ZAZNACZONYM MIEJSCEM WYDARZENIA I PARKINGAMI:

ORGANIZATORZY
Logo Powiatu Krakowskiego. po lewej głowa orła w koronie po prawej napis: powiat krakowski.

 

SPONSOR

PATRONAT MEDIALNY

 

Anna Zając-Gut

Rzozów