Powołanie Kapituły Honorowej obchodów jubileuszu 30-lecia CKiS

różne lokalizacje
19/01/2022

Za nami inauguracyjne posiedzenie Kapituły Honorowej obchodów jubileuszu 30-lecia Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się samorządowcy, przyjaciele i mecenasi, którzy od lat wspierają naszą działalność. Spotkanie było okazją do prezentacji ramowego programu wydarzeń, na które zaprosimy w tym wyjątkowym dla nas roku. Mogliśmy również podczas niego wymienić się pomysłami i spostrzeżeniami, by jak najlepiej wspólnie uczcić jubileusz. Kapituła będzie spotykać się cyklicznie, a jej skład pozostanie otwarty, tak byśmy mogli wymienić się doświadczeniami z jak najszerszym gronem.

Świętujmy razem 30 lat CKiS! Wierzymy, że wspólnie możemy sprawić, że obchody naszego jubileuszu będą wyjątkowe. Chcemy zaprosić Was do ich współtworzenia i zwyczajnie dobrze się przy tym bawić: wspominać, świętować i cieszyć się z osiągnięć!

Obecny skład kapituły:

Piotr Ćwik | Wiceszef Kancelarii Prezydenta RP

Krzysztof Janusz | dyrektor CKiS w Skawinie (1994-2006)

Paweł Kolasa | Burmistrz Miasta i Gminy Skawina (2014-2018)

Jacek Krupa | Burmistrz Miasta i Gminy Skawina (1990-1998)

Ewa Masłowska | Przewodnicząca Rady Miejskiej w Skawinie

Adam Najder | Burmistrz Miasta i Gminy Skawina (2002-2014)

Norbert Rzepisko | Burmistrz Miasta i Gminy Skawina

Urszula Stochel | Prezes Banku Spółdzielczego w Skawinie

Bogdan Wicher | Prezes Zarządu SML-W w Skawinie

Jerzy Wodnicki | Prezes Treko Laser

Adam Wójcik | Prezes Podkrakowskiej Izby Gospodarczej

Arkadiusz Wrzoszczyk | Wicestarosta Powiatu Krakowskiego

 

⇑ Zdjęcia z inauguracyjnego posiedzenia Kapituły Honorowej obchodów jubileuszu 30-lecia Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, które odbyło się 19 stycznia w Pałacyku „Sokół”.

Nasze plany na rok 2022:

6. NOWOROCZNY KONCERT GALOWY SKAVIENNA 2022 – inauguracja obchodów

 

22 stycznia 2022

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

 

13 lutego 2022

KONCERT WALENTYNKOWY

Walentynkowy koncert „Karuzela” w wykonaniu Małgorzaty Szybisty i Roberta Budzynia.

Pałacyk „Sokół”, godz. 17:00

 

11 marca 2022

KRZYSZTOF RESPONDEK

Program muzyczno-kabaretowy

Pałacyk „Sokół”, godz.: 19:00

 

1-3 maja 2022

MAJÓWKA Z CENTRUM

Tradycyjnie już zaprosimy do spędzenia z nami majówki – w programie radosne obchody patriotycznego święta i wiele atrakcji w plenerze, w tym: parada pojazdów pożarniczych oraz koncert plenerowy.

 

10 kwietnia 2022

KONCERT PASYJNY

Beata Bednarz | Pałacyk „Sokół

 

DNI SKAWINY

11-12 czerwca 2022

Największa impreza plenerowa roku to obchody święta miasta z udziałem gwiazd. W sobotę wystąpi Zespół „PECTUS”, a jako support: „Polish Pink Floyd” i „Reggaeside”. W niedzielę regionalne brzmienie zapewnią Zespoły „Pogwizdani” oraz „Baciary”. Podczas imprezy zaprezentują się sekcje, zespoły działające w CKiS oraz grupy amatorskie. Nie zabraknie jednego z największych wesołych miasteczek w Europie oraz strefy gastronomicznej.

 

18-19 czerwca 2022

TURNIEJ SZACHOWY W PLENERZE

Turniej szachowy „O Koronę Króla Kazimierza” w otwartej formule, w tym roku organizowany w przestrzeni miejskiej. Atrakcyjność wydarzenia podniesie plenerowa szachownica, prelekcje instruktorskie oraz wyświetlanie na rzutniku rozgrywki na pierwszej szachownicy.

 

czerwiec 2022

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Aby uczcić pamięć wybitnego skawińskiego trenera – Memoriał Sylwestra Guzika – do formuły wracamy po przerwie spowodowanej pandemią. W ramach imprezy rozegrane zostaną turniej w formule otwartej oraz w kategoriach młodzieżowych.

 

20-24 czerwca 2022

SKAWIŃSKI TYDZIEŃ TEATRALNY

Podsumowanie sezonu teatralnego i premiery: Teatru Maska, Teatru Wszystko Gra (grupa młodzieżowa) oraz Teatru Mrówy (grupa dziecięca), a także spektakle gościnne.

 

lipiec-sierpień 2022

LATO W MIEŚCIE!

Letnia strefa – kino plenerowe, leżaki, strefa familijna, scena plenerowa dla młodych artystów, wieczorki muzyczne, nieme kino do muzyki na żywo.

 

21 sierpnia 2022

20. ROCZNICA WIZYTY PAPIEŻA JPII

Koncert Papieski z okazji 20. rocznicy zatrzymania św. Jana Pawła II w Skawinie. W specjalnym repertuarze wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej ELENI.

 

17-18 września 2022

POKAZ LASEROWYCH ILUMINACJI

Plenerowe widowisko na starorzeczu Skawinki z okazji 30-lecia CKiS. Nietypowe, ale bardzo widowiskowe wydarzenie kończące sezon wakacyjny. Za pomocą iluminacji laserowych zsynchronizowanych do muzyki, zostanie symbolicznie przedstawiona historia Centrum.

 

październik-listopad 2022

JAZZOWA JESIEŃ

Wydarzenie w ramach Krakowskich Zaduszek Jazzowych: koncerty, spotkania, jam session, cafe jazz.

 

22 października 2022

KONCERT SŁAWKA UNIATOWSKIEGO

Koncert Sławek Uniatowski The Best Of to niepowtarzalne przeżycia i wyjątkowe spotkanie z największymi przebojami Zbigniewa Wodeckiego, Franka Sinatry i Andrzeja Zauchy w znakomitym wykonaniu.

 

24, 25 września / 1,2 października

BIEG 30 KM + BIEG SZTAFETOWY

Impreza sportowa w plenerze – bieg na 30 km, sztafeta na 30 km oraz dodatkowe aktywności .

 

28-30 października

TURNIEJ BRYDŻA SPORTOWEGO

Tegoroczny jubileusz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oznacza także 30-lecie sekcji brydża w CKiS. Świętowanie planujemy w ramach jednego z turniejów III Skawińskiego Mitingu Brydżowego – Memoriału Leszka Nowaka.

 

15, 16 października / 5,6 listopada

TURNIEJ PIŁKARSKI

Halowy turniej piłki nożnej z udziałem zaproszonych drużyn, składających się między innymi z podmiotów współpracujących, w formule imprezy charytatywnej.

 

To będzie wyjątkowy rok!

różne lokalizacje