Powróćmy jak za dawnych lat…

Dwór Dzieduszyckich
Radziszów
Radziszów
20/01/2019

W ramach cyklu Salon Muzyczny zapraszamy na koncert w stylu retro, przywołujący czar i elegancję międzywojnia, gdy w teatrach rewiowych niepodzielnie królowała Hanka Ordonówna, na ekranach kin – Jadwiga Smosarska, a w kabaretach – teksty Mariana Hemara i Juliana Tuwima.

„Powróćmy jak za dawnych lat” to recital złożony z najpiękniejszych piosenek z lat 20. oraz monologów pisanych specjalnie dla Hanki Ordonówny w wykonaniu znakomitej wokalistki i aktorki Julity Kożuszek. Piosenki wykonywane są w kostiumach z epoki, co dodatkowo wprowadza widzów w niezwykły klimat eleganckich lat dwudziestych.

Julita Kożuszek to wokalistka, aktorka filmowa, telewizyjna i dubbingowa, także tancerka i choreografka. Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II st. w Poznaniu, Studia Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz Akademii Muzycznej w Warszawie (Pedagogika Baletu).

W teatrze zadebiutowała jako Maria w musicalu West Side Story w Teatrze Muzycznym w Gdyni (1993). W latach 1994 – 2002 była aktorką warszawskiego Teatru Rampa na Targówku. Współpracuje jednak z różnymi teatrami – muzycznymi (Operetka Warszawska, Teatr Muzyczny „Roma”, Komedia w Warszawie, Opera i Operetka w Szczecinie) i innymi (Teatr na Woli, Teatr Staromiejski, Teatr Kamienica w Warszawie, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku), w tym nadal z Teatrem Rampa. Grywa zarówno w spektaklach dla dzieci, jak i dla dorosłych, bierze udział także w przedstawieniach impresaryjnych.

Pojawia się w serialach (m.in. Na dobre i na złeOjciec Mateusz) i w programach telewizyjnych, pracuje także w dubbingu.

Zapraszamy w niedzielę, 20 stycznia 2019 r. o godzinie 15.30 do Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie.

Wstęp wolny.

 

Joanna Kurpiel

 

Dwór Dzieduszyckich

ul. Szkolna 4, 32-052
Radziszów,

12 256 31 18

Radziszów