Pracownia „VINCI” zaprasza na plenerowe warsztaty plastyczne (27.V – 24.VI)

Dwór Ludwikowskich
27/05/2021

24/06/2021

Na zakończenie sezonu 2020/2021 Pracownia plastyczna VINCI serdecznie zaprasza na cykl warsztatów plastycznych w formie plenerowych spotkań.

Choć kończący się sezon artystyczny nie był dla nas łaskawy, my nie poddajemy się. Patrząc z optymizmem w przyszłość i z nadzieją na dalsze działania, podejmujemy się próby reaktywacji naszej pracowni. Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji serdecznie zapraszamy dzieci od 7 roku życia oraz młodzież do 15 lat, do udziału w cyklu plenerowych warsztatów plastycznych, które poprowadzi opiekunka naszej pracowni – Małgorzata Tomala.

Co?

Cykl będzie obejmował 4 spotkania, podczas których zajmiemy się m.in. komponowaniem na płaszczyźnie, przeprowadzimy próby kolorystyczne z natury, będziemy wykorzystywać różnorodne techniki plastyczne tj. rysunek, malarstwo (akwarela, tempera, akryl), pastela oraz grafika*.

Cena za cykl (4 spotkania): 60 zł – płatność wyłącznie przelewem na konto CKiS ( po wcześniejszym zapisie).

*CKiS w Skawinie zapewnia wszelkie materiały plastyczne, niezbędne do prowadzenia zajęć.

Kiedy?

Grupa 1 – wtorki w godz. 16.00 – 18.00 (1,8,15 i 22 czerwca),
Grupa 2 – czwartki w godz. 16.00 – 18.00 ( 27 maja, 10,17,24 czerwca).

Gdzie?

Spotkania odbywać się będą w plenerze, w ogrodzie przy Dworze Ludwikowskich (ul. Mickiewicza 26, Skawina) lub w przypadku niepogody wewnątrz budynku.

Informacje i zapisy:

Osoby chętne zapraszamy do kontaktu. Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres: sokol@ckis.pl
Liczba miejsc ograniczona.
Informacji udziela Dział Realizacji Projektów Kultury: tel.12 276 34 64, e-mail:sokol@ckis.pl

O prowadzącej:

Na zdjęciu Małgorzata Tomala, opiekun Pracowni Plastycznej VINCI. Uśmiechnięta, krótkie kasztanowe włosy. Różowe ramiączka koronkowej sukienki. Za nią na kontuarze stoją trzy różnej wielkości świece w szklanych słojach, w ciemnym kolorze.

Małgorzata Tomala

Jest osobą wielu talentów i zawodów. Studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej (1980-1987) dały jej możliwość realizacji wielu dokonań zawodowych. Powołanie pedagogiczne odkryła będąc początkowo nauczycielem zajęć technicznych, a następnie plastycznych w Szkole Podstawowej nr 3 w Skawinie (1994-2001), gdzie przekazywała swoją wiedzę i umiejętności dzieciom i młodzieży, jednocześnie rozbudzając ich talenty, poczucie piękna, kształtując ich osobowości. W 1995 r. ukończyła Studium Przygotowania Pedagogicznego dla Absolwentów Szkół Wyższych na AGH w Krakowie.

Od 1996 r. związana z CKiS w Skawinie, początkowo jako instruktor zajęć plastycznych, od 2001 roku jako pracownik merytoryczny, scenografka oraz dekoratorka, a od 2007 roku kierowniczka Działu Realizacji Projektów Kultury. Przez 18 lat prowadziła  zajęcia Pracowni plastycznej CKiS ucząc artystycznego kunsztu młodych adeptów sztuki. Przez kolejne lata była opiekunką pracowni. Po kilkuletniej przerwie powróciła, aby kształcić plastycznie kolejne pokolenia.

Małgorzata Tomala

(AZG)

Dwór Ludwikowskich