(prawie) Bezkrwawe „Polowanie na łosia”

Pałacyk "Sokół"
Skawina
18/02/2022

19/02/2022

Podobno czarna komedia romantyczna (tak przynajmniej twierdzą recenzenci ;)) „Polowanie na łosia”, to po prostu dwugodzinny seans relaksacyjny; spektakl, którego zadaniem jest bawić widza i nie zmuszać do określania rysu psychologicznego bohaterów. Ma być zabawnie, rozrywkowo, oczyszczająco – ze stresów, z wszelkich trosk dnia codziennego. I o to proszę się nie martwić, terapię śmiechem śmiało Państwu możemy zagwarantować!

Zatem zapraszamy na zabawną, rodzinną komedię, którą rozpoczyna scena przygotowywania przez Elizę (Cecylia Biel) i Konrada (Michał Styrylski) kolacji dla jej rodziców: Myszki (Wiktoria Zielińska) i  Romualda (Łukasz Pierożek).  Wśród różnych słów padają też te o pierścionku, zaręczynach… nadszedł już bowiem czas poinformowania o tych planach najbliższych. Zanim to jednak nastąpi, niespodziewanie narzeczonych odwiedza dawny terapeuta i kochanek Elizy – Jarosław Past (Wojciech Żak). Oczywiście nieproszony gość wywołuje wiele emocji, co doprowadza ostatecznie do… rozlewu krwi, a w tym momencie rozlega się dzwonek do drzwi.. za którymi już stoją rodzice… Nie będzie można narzekać na wolne tempo akcji, na nudę, oj będzie się działo – dużo i szybko, ale o tym przekonają się Państwo już wkrótce. Przewiną się tematy UB-eków, IPN-owskich teczek, generałów, inwigilacji… tematy minionej epoki, podobno odległych czasów… podobno.

Swą premierę spektakl świętował w czerwcu 2018 roku,  w ramach XV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego.

Obsada:

Eliza – Cecylia Biel
Konrad – Michał Styrylski
Myszka – Wiktoria Zielińska
Romuald – Łukasz Pierożek
Jarosław Past – Wojciech Żak

reżyseria spektaklu – Andrzej Morawa
kostiumy, charakteryzacja – Marta Tyrpa

Licencja na wystawienie utworu została wydana za zgodą Autora przez Firmę Format – A.

Serdecznie zapraszamy! Do wyboru mają Państwo dwa wieczory:

  • piątek, 18 lutego godzina 18.00
  • sobota, 19 lutego godzina 18.00

Miejsce: sala teatralna Pałacyku „Sokół”

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek od dnia 7 lutego (poniedziałek) w Dziale Realizacji Projektów Kultury, pod nr telefonu 12 276 34 64 w godzinach 8.00 – 16.00.

Uprzejmie prosimy przy dokonywaniu rezerwacji o podanie informacji czy są Państwo zaszczepieni. Pozwoli ona nam dopasować właściwą liczbę widzów na widowni. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.

Zasady organizacyjne wydarzenia:
1. Na wydarzenie obowiązuje aktualny limit 30% miejsc. Do limitu nie wlicza się zaszczepionych przeciwko Covid- 19 pod warunkiem okazania przez te osoby:

  • unijnego cyfrowego zaświadczenia COVID (do okazania z kodem QR organizatorom w dniu wydarzenia)
  • zaświadczenia o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19 na podstawie pozytywnego wyniku testu antygenowego;
  • lub zaświadczenia o szczepieniu, wyniku testu i wyzdrowieniu.

W przypadku nieokazania wskazanych dokumentów, organizator ma prawo odmówić obsługi.
Limit może ulec zmianie w wyniku wprowadzenia nowych rozporządzeń dla organizatorów imprez kulturalnych.

2. Klient rezerwujący wejściówkę dobrowolnie i jednoznacznie oświadcza, czy posiada status osoby zaszczepionej przeciwko wirusowi Covid-19, zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w dniu przeprowadzenia koncertu. Brak oświadczenia jest jednoznaczny z uznaniem osoby jako niezaszczepionej.

3. Każdy uczestnik koncertu zobowiązuje się do przekazania przedstawicielowi CKiS w dniu wydarzenia podpisanych oświadczeń dotyczących RODO i Covid-19, zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w dniu przeprowadzenia koncertu.

Spektakl odbywa się w trybie reżimu sanitarnego (dystans, dezynfekcja, maseczka). Liczba miejsc ograniczona!

Wejściówki odbieramy wyłącznie w dniu spektaklu w godzinach 16.30-17.30

 

Marta Tyrpa

(AZG)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl