Prowadzą w II lidze

inna lokalizacja
08/01/2021

13/06/2021

Zakończyła się runda zasadnicza rozgrywek II ligi brydża sportowego, w której zawodnicy CKiS Skawina spisali się fantastycznie, zajmując pierwsze miejsce, co czyni ich głównym faworytem w walce o awans do I ligi.

Tegoroczne rozgrywki odbywały się w bardzo specyficzny sposób. Pierwszy zjazd miał miejsce w październiku 2020 roku, a dwa kolejne dopiero w czerwcu 2021. W tym czasie drużyny rozegrały rundę zasadniczą, w ramach której odbyły się mecze w formule „każdy z każdym”. Po 13 kolejkach CKiS Skawina wyraźnie wyprzedził pozostałych rywali, zdobywając wynik 178,13 VP, a na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny: Elektromontażu Rzeszów, WZBS Warszawa i Wisła/Milo Kraków. Spośród dwóch ostatnich rywali CKiS wybierać będzie rywala do półfinałowego meczu fazy play-off. W przypadku zwycięstwa, do awansu zostanie tylko mały krok – wygranie co najmniej jednego z aż trzech możliwych meczów barażowych.

Drużynę CKiS Skawina w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi reprezentują: Agata Kowal, Bartosz Bańkowski, Marek Jarosz, Grzegorz Merynda, Przemysław Picheta, Łukasz Pląder, Wojciech Stachnik, Grzegorz Wadas. Decydujące mecze odbywać się będą we wrześniu, a już w listopadzie ruszą rozgrywki sezonu 2021/22.

WYNIKI

Instruktor sekcji brydża sportowego CKiS Skawina

Marcin Kuflowski

(AZG)

 

inna lokalizacja