„Idą święta”, czyli spotkajmy się na Rynku

Rynek w Skawinie
17/12/2022

18/12/2022

Hej, ludzie, idą święta!
Świeci gwiazda uśmiechnięta
Znowu jest w prezentach
Cały świat!

Hej, ludzie, idą święta!
Niech się otwierają serca,
Zacznie się od nowa
Liczyć czas!

I my również liczymy czas, kiedy będziemy mogli kolejny raz spotkać się z Wami na Rynku skawińskim, by wspólnie cieszyć się nadchodzącymi Świętami, pełnymi  magii i  ciepła rodzinnego. A będzie się dużo działo. Odchodząc od charakteru tradycyjnej „Wigilii w mieście” chcemy, by to spotkanie było niezapomniane i jednoczyło nas wszystkich.

Wspólnie z lokalnymi przedsiębiorcami, przedstawicielami szkół, przedszkoli, stowarzyszeń i innych organizacji pozarządowych zapraszamy na kiermasz przedświąteczny. Będziemy czekać na Was w weekend 17 – 18 grudnia, w godzinach od 10.00 do 18.00 przygotowani, by zauroczyć was świątecznymi dekoracjami, przyciągnąć pachnącymi wypiekami i potrawami, olśnić światełkami, zainspirować, a nade wszystko umilić i uatrakcyjnić  spotkanie.

Wspólne śpiewanie, dekorowanie, tworzenie gigantycznej rodzinnej kartki z życzeniami i przejazd Mikołajów, to zaledwie rąbek tajemnicy tego, co będzie się działo.

W programie:

17 grudnia, godz. 15:00 – 18:00, Rynek w Skawinie

– uroczyste przekazanie przez skawińskich harcerzy na ręce Burmistrza światełka betlejemskiego (godz. 15.00),
– „W stronę świąt – Mikołaje na kółkach” (godz. 15:30) świąteczny peleton ulicami miasta. Start z płyty skawińskiego Rynku o godz. 15.30. Na pierwszych 100 mobilnych Mikołajów czekać będą drobne upominki,

– wspólne śpiewanie kolęd,
– rodzinne warsztaty zdobienia bombek,
– happening artystyczny,
– świąteczne animacje i zabawy dla najmłodszych.

17 – 18 grudnia, godz. 10:00 – 18:00, Rynek w Skawinie.
kiermasz świąteczny (ozdób, rękodzieła, upominków i potraw)

Zapraszamy do udziału w kiermaszu świątecznym szkoły, przedszkola, stowarzyszenia oraz lokalnych wytwórców. Zgłoszenia chęci uczestnictwa w wybranym dniu (lub dniach) przyjmujemy drogą mailową na adres: monika.fliszewska@ckis.pl w terminie do dnia 8 grudnia br.). Wszystkim chętnym Wystawcom zapewniamy zadaszone miejsce oraz stół niezbędny do wyposażenia stoiska. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie dodatkowych potrzeb (np. prąd) lub pytań, prosimy o kontakt z koordynatorem kiermaszu – p. Moniką Fliszewską, tel.: 12 276 34 64, e-mail: monika.fliszewska@ckis.pl.

A zatem przybywajcie! Nie zwlekajcie! Niech to spotkanie stanie się wyjątkowe, bo z WASZYM UDZIAŁEM.

Do zobaczenia!

Monika Fliszewska

 

Rynek w Skawinie