„PRZETWORZENIA” – wernisaż prac Grzegorza Skowronka

Pałacyk "Sokół"
Skawina
12/08/2022

W piątkowy wieczór, 12 sierpnia 2022 r. odbył się kolejny w tym roku wernisaż, tym razem wystawy prac Pana Grzegorza Skowronka pt. „PRZETWORZENIA”.

Salę Pałacyku i kawiarni wypełniły 23 obrazy olejne, malowane na płycie.

Podczas przygotowań oraz samego wernisażu niezwykle miło było współpracować z Panem Grzegorzem, mieszkańcem Skawiny, skromnym człowiekiem z ogromnym talentem i pasją tworzenia. Jego obrazy to dawka wspomnień, emocji oraz wyobrażeń przekazanych w abstrakcyjny sposób.

Jak sam mówi: „Jeżeli chcesz namalować piękny pejzaż, ująć na płótnie wspaniały zachód słońca nad jeziorem lub zatrzymać w czasie krajobraz zatłoczonego miasta… zastanów się, czy nie lepiej, od Ciebie, zrobi to aparat. W moich obrazach chcę pokazać/przekazać to, czego aparat nigdy nie będzie potrafił. Obrazy przetworzone nie tylko przez umysł, ale i przez rękę – każde pociągnięcie pędzlem. Obraz malowany własnoręcznie zawiera w sobie całą, długą ścieżkę, dzięki której powstał. Obraz dla mnie nie może być tylko ładnym „widoczkiem”. Obraz, to nomen omen zdjęcie umysłu, emocji, wspomnień, przeżyć… Zdjęcie wykonane przy pomocy pędzla i farb.”

Podczas wernisażu obrazy można było oglądać w kolejności z jaką były stworzone, by móc zobaczyć jak zmieniała się technika wykonywania dzieł na przestrzeni lat. Od wyrazistych drzew, naturalnych form do nieoczywistych kształtów i połączeń kolorów. W obrazach dostrzec można mnóstwo emocji, które towarzyszyły artyście podczas malowania. W klimat inspiracji wprowadziła nas gra świateł i alternatywna muzyka będące tłem wernisażu. Nie obyło się również bez inspirujących rozmów, dyskusji przy pysznej kawie i dobrym poczęstunku.

O artyście: Grzegorz Skowronek – artysta nieprofesjonalny, który malarstwo traktuje jako coś więcej niż tylko hobby. Mimo, że Jego wykształcenie poszło w zupełnie innym kierunku, to jednak na co dzień obcuje ze sztuką przy oprawie i konserwacji obrazów. Kocha sztukę i tworzy nieustannie się rozwijając.  Jego twórczość można śledzić na Instagramie.

Życząc dalszych sukcesów i niekończących się inspiracji, mamy nadzieję na kolejne spotkania z Panem Grzegorzem. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

 

Wystawę będzie można zwiedzać do końca września w galerii/ kawiarni Pałacyku Sokół w godzinach otwarcia kawiarni „Tu CZY TAM”. Zapraszamy!

 

Podziękowania dla Firmy „ZŁOTY RÓG” Studio Projektowania Opraw za piękne oprawienie obrazów artysty.  www. zloty-rog.krakow.pl, +48 608 02 60 10.

Agnieszka Kupczyk

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl