Przeżyjmy to jeszcze raz… 20. rocznica wizyty Jana Pawła II w Skawinie

inna lokalizacja
21/08/2022

Obserwując upływający czas, aż chciałoby się zanucić, że ,,20 lat minęło jak jeden dzień”. To właśnie tyle minęło od historycznego i emocjonalnego dla skawiniaków wydarzenia, które na zawsze pozostanie w sercach i pamięci. 19 sierpnia 2002 Jan Paweł II zatrzymał się w Skawinie i sprawił tym wiele radości kilkutysięcznemu tłumowi. Chociaż spotkanie trwało krótką chwilę bo tylko 5 minut i 10 sekund, wierni zajmowali miejsca w sektorach już w godzinach nocnych. Wszystko po to, by na żywo usłyszeć słowa skierowane przez Papieża Polaka do mieszkańców Skawiny:

„Pozdrawiam parafię w Skawinie. Ja tu często bywałem za czasów, gdy był tutaj proboszczem ksiądz Stanisław Kowalski, nieżyjący. Bóg Wam zapłać za to zatrzymanie po drodze do Kalwarii. Niech Bóg błogosławi waszym parafiom w Skawinie, wszystkim parafianom i wszystkim mieszkańcom. Szczęść Boże. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.

W 5. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Skawinie, nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie pomnika Ojca Świętego w Skawinie. (źródło: publikacja UMiG w Skawinie)

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie również pamięta i dlatego chcemy zaprosić mieszkańców naszego miasta do wspólnych wspomnień. 21 sierpnia 2022 r. (niedziela) na mobilnej scenie usytuowanej przy pomniku Jana Pawła II wyświetlimy materiał zdjęciowy ukazujący to podniosłe wydarzenie z przed 20 lat. Na scenie wystąpią młodzi artyści z zespołu TANTO oraz zespół Dzień dobry, z którymi na finał wykonamy wspólnie utwór ,,Barka”.

Zespół „Dzień Dobry” (fot. Lucjusz Cykarski) to wspólne muzykowanie, które wyzwala silne emocje i ogromną radość. Dążą do tego, aby ich muzyka podobnie oddziaływała na każdego słuchacza, dlatego to co grają, określają mianem: POZYTYWNEJ AKUSTYCZNEJ FALI. Skład zespołu: Piotr Mirecki (śpiew, gitara, cajon), Małgorzata Stachura (bas akustyczny, śpiew), Jan Stachura (gitara), Krzysztof Maciejowski (skrzypce, śpiew). Zespół ,,Dzień Dobry” zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości „Korowód” im. Marka Grechuty. Występowali u boku takich gwiazd polskiej estrady jak: Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Gaba Kulka, Jacek Wójcicki, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki, Artur Gadowski, Tadeusz Woźniak czy słynna ,,Anawa”. Gale Koncertowe z udziałem tych artystów i zespołu ,,Dzień Dobry” zatytułowane: ,,Magia Obłoków” odbyły się w Operze Krakowskiej i Sali Kongresowej w Warszawie. Ich energia i talent zostały także docenione w telewizyjnym show „Must be the music”, gdzie dotarli do półfinału zyskując bardzo przychylne oceny. W sierpniu 2015 zespół otrzymał Grand Prix na Grechuta Festival w Świnoujściu. (źródło: materiały zespołu)

Niech ta muzyczno-sentymentalna propozycja pozwoli przywołać emocje i wzruszenia, których byliśmy udziałem w 2002 roku.

21 sierpnia 2022 r. (niedziela), godz. 19.00, teren koło pomnika Jana Pawła II w Skawinie (ul. Jana Pawła II)

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego.

 

Patronat

Partner

Organizator

 

Uwaga: W związku z wydarzeniem, fragment ul. Jana Pawła II (od pomnika JPII do skrętu w ul. Monte Cassino) będzie zamknięty dla ruchu samochodowego w godz.12.00-24.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Anna Wrzoszczyk

/IN/

 

inna lokalizacja