Przygody „Alicji w krainie czarów” – widowisko muzyczne w wykonaniu sekcji baletowej

Pałacyk "Sokół"
Skawina
03/06/2024

W poniedziałkowe popołudnie do sali teatralnej Pałacyku Sokół przybyła dziewczynka o długich lekko falujących blond włosach, w których lśniła niebieska wstążka wirująca do taktu wraz z niebieską sukienką unoszącą rytmicznie właścicielkę. Tą dziewczynką była ,,Alicja”, która zabrała nas w piękną baletową opowieść o przygodach jakie spotkały ją „w krainie czarów”. Na swej drodze spotkała różne „osobliwe osobowości”, z którymi przeżyła przedziwne przygody. Spotkała Białego Królika wskakując za nim do króliczej nory na końcu, której zobaczyła magiczny ogród, a w nim wesoło skaczącą całą gromadę małych, białych króliczątek. Wędrując po ogrodzie spotkała „Pana Gąsienicę” wraz z małymi „gąsieniczkami” jak również bardzo dziwnego „Kota z Cheshire” i całą zgraję drapieżnych kociątek pląsających i dokazujących w sobie znanym rytmie. Trafiła do „Szalonego Kapelusznika” na „szaloną herbatkę”, gdzie Biały Królik, Marcowy Zając, Pan Gąsienica i Kot z Cheshire powitali ją zapraszając do wspólnej biesiady. Nie poprzestając na gościnie u Szalonego Kapelusznika, powędrowała Alicja dalej, a droga zaprowadziła ją na dwór złowrogiej Królowej Kier otoczonej gwardią dobrze wyszkolonych kart. Wirując w szalonym tańcu wraz kartami, białymi i czerwonymi różami wreszcie dotarła Alicja na koniec swej wędrówki.

A my wraz z rodzicami dzieci występujących, mogliśmy podziwiać kunszt tancerek pięknie prezentujących się w niezwykłych kostiumach na tle bajecznej scenografii.

Oto cała historia „Alicji w krainie czarów”, wytańczona na podsumowanie całorocznej pracy, przez cztery grupy baletu klasycznego prowadzonego przez panią Agnieszkę Hrakałło-Horawską przy współpracy z Paniami: Olgą Ogar Dyrektor Studia Artystycznego „Point” i Grażyną Ziaja.

Opieka  artystyczna – Monika Fliszewska i Agnieszka Kupczyk

Światła i dźwięk – Stanisław Calik

Zdjęcia – Jarosław Karasiński

Dziękujemy wszystkim za cały rok artystyczny ciężkiej i owocnej pracy, życząc spokojnych i słonecznych wakacji.

Do zobaczenia w nowym sezonie.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z występu w Pałacyku „Sokół”.

Monika Fliszewska

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl