„Puchar INKI” drugi raz dla skawińskiej „Szóstki”

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
08/10/2018

8 października „O Puchar Inki” w piłce halowej w ramach Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej zagrali chłopcy. Najlepsi okazali się gracze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Skawinie.

Po dziesięciu meczach grupowych i czterech finałowych turniej wyłonił nie tylko Mistrza Gminy w tej kategorii, ale także reprezentanta naszej gminy w zawodach powiatowych.
Była to trzecia odsłona rozgrywek z serii gier „O Puchar Inki”, czyli zawodów Ligi Szkolnej których partnerem jest firma GRANA Sp. z o.o.

O godzinie dziewiątej rozpoczął się pierwszy z szesnastu rozegranych dzisiaj meczy. Do turnieju chłopców zgłosiło się 10 szkół: cztery szkoły podstawowe ze Skawiny: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 6, SP Katolik oraz szkoły z Kopanki, Wielkich Dróg, Radziszowa, Rzozowa, Zelczyny i Jaśkowic. Grano w trzech grupach, jednej składającej się z czterech drużyn (Gr. A) i dwóch składających się z trzech drużyn (Gr. B i C). Z grupy A awansowały do finałów dwie drużyny, z grupy B i C po jednej. I tak w finałach znalazły się: SP nr 6, SP Rzozów, SP Kopanka, SP Katolicka. Wyniki spotkań grupowych w załączniku poniżej.

Halowa Piłka Nożna Chłopców IMS

Przeszło stu zawodników indywidualnie rywalizowało o tytuł Króla StrzelcówZostał nim Karol Stokłosa ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie, który mógł pochwalić się dorobkiem pięciu bramek. Cztery drużyny, które zakwalifikowały się do finału, toczyły zacięte boje półfinałowe i finałowe, a duch walki towarzyszył sportowcom przez cały czas rozgrywek.

Szkoły biorące udział w finałach oraz Król Strzelców otrzymali puchary oraz piłki do różnych dyscyplin sportu ufundowane przez firmę Grana Sp. z o. o., producenta „Inki”.

 

Magdalena Pobożniak

(AR)

 

 

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl