Razem dla Adasia!

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
12/03/2023

Wczoraj, tj. 12 marca byliśmy świadkami niesamowitej rywalizacji sportowej podczas Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego.

Rozgrywki rozpoczęły się Turniejem Dzieci, który trwał od godz. 8.30 do 12.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej oraz na pobliskim Orliku. Do rywalizacji stanęli piłkarze z: PKS Milenium Skawina, Akademii Piłkarskiej Champions Skawina, TKS Skawinka, MTS Piast Skawina oraz LKS Borkowianki Borek Szlachecki. Turniej rozegrano w 3 kategoriach wiekowych: Skrzat, Żak i Orlik. W najmłodszej kategorii – Skrzat, zawodnicy rozegrali wszystkie swoje mecze na dwóch boiskach równolegle dzięki temu młodzi zawodnicy mieli bardzo mało przerw, a bardzo dużo gry. Równie dobrze bawili się zawodnicy z kategorii Żak i Orlik, którzy kreowali świetne sytuacje na boisku w konsekwencji strzelając mnóstwo goli. Na pochwałę zasługują również bramkarze, którzy popisywali się wyjątkowymi interwencjami. Głośnym dopingiem wspierali swoich zawodników i zawodniczki rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwa, którzy licznie zasiadali na widowni. Każdy zespół otrzymał pamiątkowe zdjęcie z udziału w turnieju oraz symboliczny puchar. Turniej dzieci zakończył się gromkimi brawami od całej widowni, a każdy uczestnik opuszczał boisko z szerokim uśmiechem na buzi.

O godz. 13.50 wystartował Turniej Dorosłych, podczas którego w szranki stanęli przedstawiciele: firmy GRANA sp. z o.o., Ochotniczej Straży Pożarnej, Oldboy’e Cracovii Kraków, Oldboy’e Wiślan Jaśkowice oraz #teamCKiS, który połączył swe siły z Milenium Skawina. Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania walcząc zaciekle o każdy metr boiska. Zawodnicy nie odstawiali nogi współtworząc wspaniałą atmosferę, która wypełniała halę po brzegi. Wszystkie drużyny dały z siebie 100% tworząc atrakcyjne widowisko sportowe. Ozdobą turnieju był ostatni mecz pomiędzy drużynami Oldboy’e Cracovii oraz #team CKiS i Milenium Skawina, który okazał się być meczem decydującym o zwycięstwie w pierwszej edycji turnieju. Zaszczyt ten przypadł drużynie gospodarzy. Warto nadmienić, że drużyny rywalizowały o puchar, który będzie przechodził z rąk do rąk podczas kolejnych edycji Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej im. Zbigniewa Morawskiego. Ten symboliczny puchar jest zwieńczeniem wkładu zawodników wszystkich drużyn na boisku, ale również ogromu pracy pracowników Centrum Kultury i Sportu w Skawinie jak i również Fundacji Dar Serca oraz klubu PKS Milenium Skawina. A wszystko w szczytnym celu aby wspomóc małego wojownika – Adasia.

Poza emocjami, które towarzyszyły grze na boisku, na uczestników wczorajszej imprezy czekał także kiermasz rozmaitości, gdzie można było zakupić m.in.: zabawki dla dzieci, artykuły ogrodnicze, koszulki z humorystyczni napisami, ręcznie robioną biżuterię, świąteczne ozdoby wykonane przez Razemkowo Koło Robótek Ręcznych oraz wiele innych, jakże przydatnych przedmiotów.

Wydarzeniu towarzyszyły także atrakcje dla najmłodszych, takie jak: brokatowe tatuaże, dmuchana zjeżdżalnia, baloniki w różnych kształtach i kolorach, poszukiwanie przygód w piasku, czy wspólne kolorowanie.

Podczas przerwy w rozgrywkach mogliśmy podziwiać niezwykłe umiejętności gimnastyczne uczestników Klubu Sportowego Gym Team oraz sekcji HIP-HOP, doskonalącej swoje umiejętności w CKiS.

Chętni mogli wziąć udział w licytacjach, gdzie walczyli m.in. o: podwójne zaproszenie VIP na dowolny mecz Cracovii, obraz autorstwa Lawrence Coulsona, koszulkę z podpisami piłkarzy Wisły Kraków, bądź Cracovii Kraków, wizytę w MZU, czy OSP, oraz wiele innych, jakże cennych przedmiotów.

W trakcie wydarzenia otwarta była Kawiarenka, która w swojej ofercie kusiła pysznymi domowymi ciastami, kawą i herbatą. Oczywiście ciasta można było zakupić w większej ilości i zabrać z sobą do domu.

Podczas całego przedsięwzięcia udało się zebrać 29 557,00 złotych na leczenie małego Adasia z Jaśkowic, który choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a – nieuleczalną chorobę genetyczną, która prowadzi do nieodwracalnego zaniku mięśni. Nasz mały bohater towarzyszył nam podczas Turnieju i wspólnie z nami go otworzył.

Adaś jest radosnym, niezwykle uczuciowym dzieckiem. Interesuje go: kosmos, wulkany, lawiny, huragany. Uwielbia chodzić na spacery z psem, bawić się klockami ze swoją starszą siostrą, a także budować makiety, które nazywa swoimi projektami. Jest bardzo komunikatywny, uwielbia towarzystwo i z chęcią chodzi do przedszkola, gdzie ma swoich przyjaciół. Mimo młodego wieku Adaś doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej niepełnosprawności i bardzo dzielnie z nią walczy. Wie, że przez chorobę nie może biegać, skakać, ma wystające łopatki i bardzo szybko się męczy. Niestety, pomimo rehabilitacji na łydkach powstają zgrubienia i czasami chłopiec ze łzami w oczach pyta czemu nie może nadążyć za swoimi kolegami. Ponadto Adaś wymaga stałej kontroli w poradni laryngologicznej, neurologicznej, kardiologicznej, ortopedycznej, alergologicznej, reumatologicznej czy gastroenterologicznej. Jest też pod opieką neurologa w Belgii prof. Serve, gdzie co pół roku musi stawiać się na wizyty kontrolne.

Gorąco zachęcamy do wspierania Adasia poprzez wpłacanie datków na subkonto Fundacji Dar Serca Skawina:

BS w Skawinie  56 8600 0002 0000 0097 9364 0008 „dla Adasia”

Wspólnie z Fundacją „Dar Serca” Skawina oraz Parafialnym Klubem Sportowym „Milenium” Skawina mamy nadzieję, że wydarzenie upamiętniające śp. Pana Zbigniewa Morawskiego będziemy organizować w sposób cykliczny i co roku poprzez łączenie zabawy ze sportem uda nam się zbierać środki wspomagając osoby potrzebujące z terenu naszej gminy.

Dziękujemy, że byliście z nami. Dziękujemy za Wasze otwarte serca – do zobaczenia w przyszłym roku!

Fotogaleria autorstwa Jarosława Karasińskiego oraz Magdaleny Pobożniak poniżej:

20230312-140546-401A2941-2

Logo klubu sportowego PKS MILENIUM Skawina. Tarcza w biało-niebieskie poprzecznie ułozone pasy. Po środku czarna litera m. Pod spodem biały napis: ,,Milenium'' oraz czarny napis: ,,2000''  

/Iwona Najder/

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl