Razemkowo łączy pokolenia

Pałacyk "Sokół"
Skawina
13/10/2018

W dniu 13 października w Pałacyku Sokół odbył się pokaz mody rękodzielniczej zatytułowany ”RAZEMKOWO NA WYBIEGU ŁĄCZY POKOLENIA”. Zaproszeni goście, dzięki Kołu Robótek Ręcznych „Razemkowo” działającemu przy Towarzystwie Przyjaciół Skawiny, byli świadkami wielkiego wydarzenia. Z okazji ósmej rocznicy działalności „Razemkowo” przygotowało pokaz ręcznie wykonanych strojów.

Do pokazu zaangażowane zostały artystki Koła i ich najbliższe rodziny. Jak wyliczyła założycielka „Razemkowa” pani Agata Lasek, przez scenę przeszły cztery pokolenia modelek. Przygotowany program był bardzo różnorodny. W pierwszej odsłonie zostały zaprezentowane haftowane bluzki „Razemki” zawierające wybrane elementy zachowanej na zdjęciach chusty skawińskiej. W drugiej pojawiło się najmłodsze pokolenie prezentując ręcznie wykonane nakrycia głowy oraz inne drobne części garderoby. Furorę zrobiły dzieci w strojach w barwach narodowych. Biało-czerwone czapeczki, butki, szaliki, getry idealnie sprawdzą się podczas kibicowania naszym sportowcom. Na zakończenie kolorowego pokazu na wybiegu pojawiły się modelki, które niczym nimfy wodne przyozdobione w ręcznie wykonane wianki prezentowały bluzki haftowane we wzory oparte na wybranych elementach tradycyjnego haftu krakowskiego, skawińskiego i góralskiego.

Za oknem złota polska jesień. A na sali teatralnej cztery pory roku zawarte w dzierganych swetrach, tunikach i bluzkach oraz gala pięknych pań w szykownych i eleganckich sukienkach przykrytych zwiewnymi szalami wykonanymi na drutach lub szydełku. Nasze artystki nie poprzestają na dzierganiu. Wykorzystując różne techniki przetwarzają rzeczy nieużyteczne na nowe i pełne klasy. Przykłady? Z używanych dżinsów, spódnic i koszul potrafią wyczarować niezwykłe fartuchy.

Całemu pokazowi towarzyszyły nieskrywane emocje. Wśród gromkich braw i wirującego w powietrzu konfetti płynęły ciepłe słowa podziękowania i uznania dla całego zespołu, którego opokę stanowią:

Zofia Badura

Jadwiga Cholewa

Krystyna Galacińska

Zofia Kapera

Agata Lasek

Danuta Lasek

Krystyna Lepiarz

Helena  Marczuk

Katarzyna Polek

Danuta Racułt

Beata Włoch

Zofia Zwierz

Janina Żmuda

Ewa Żurek.

Wraz z członkiniami Koła Robótek Ręcznych gościnnie na scenie wystąpiły również: Maria Dziobek, Elżbieta Zaporowska, Anna Lasek, Olga Bieda i Sabina Wilczek.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (TU)

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

 

Monika Fliszewska, foto Mateusz Droździewicz

(AR)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl