„RIO” – premierowy spektakl Teatru MASKA

Pałacyk "Sokół"
Skawina
21/06/2023

To kolejna, już trzecia premiera, wykonana przez Teatr Maska podczas tegorocznego XVIII Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. W środowy wieczór wspaniały duet Maskowy przedstawił przewrotną opowieść „RIO” twórcy Marka Kochana, o skutkach niecodziennego spotkania atrakcyjnej urzędniczki z niezwykle zagadkowym klientem.

Pewien tajemniczy Pan, w rolę którego wcielił się znakomity Łukasz Pierożek, chce założyć lokatę w pewnym banku, przyciągającym klientelę wysokim oprocentowaniem. Przyjmuje go Pani, pracownica placówki – tu z kolei znakomita rola Wiktorii Kordys – która choć z początku sceptycznie nastawiona do klienta, z upływem czasu ulega jego urokowi. Mężczyzna, podający się najpierw za ojca kilkunastoletniego Jacusia, zaskarbia sobie przychylność kobiety – matki innego Jacusia.Podobieństwo imion i wiek chłopców wywołują lawinę dziwnych, zmiennych sytuacji, jak i intencji samych odwiedzin zagadkowego gościa. Niesamowite zwroty akcji i w dowcipny sposób przedstawione skrywane, mocne uczucie Pana do Pani powoduje, że widz daje się wciągnąć w tę jakże zaplątaną historię, wyczekując z niecierpliwością HAPPY ENDU.

Brawurowe kreacje zostały nagrodzone długimi i gromkimi brawami na stojąco. To pierwsza sztuka, w której Wiktoria i Łukasz zagrali razem pierwszoplanowe role. Świetna energia i chemia między aktorami zaowocowała fantastycznym klimatem na scenie i widowni – prosto z Rio!

Fotogaleria ze spektaklu „Rio” Marka Kochana – Jarosław Karasiński

 

Patron XVIII Skawińskiego Tygodnia Teatralnego

Wieczory z Maską i Kawiarnią

Patron Wydarzenia

Monika Fliszewska

(AZG)

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl