Rowerem do Iranu

Pałacyk "Sokół"
Skawina
26/04/2019

Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie możesz dojechać na rowerze startując z własnego domu? Zabierasz sakwy i ruszasz w świat!

Za sobą mają niejedną wyprawę. Niektórzy z tej ekipy dojechali nad Morze Czarne, zdobyli alpejskie przełęcze, objechali Islandię dookoła, a teraz (pierwszy raz w takim składzie) wybrali kierunek wschodni i dojechali do Iranu. Mowa o grupie Big Heart Bike, pięcioosobowej ekipie miłośników podróży rowerowych, którzy opowiedzą o 52 dniach w podróży, ponad 5,5 tys. kilometrów, setkach niezapomnianych wrażeń i przygód. O walce ze słabościami, upałami, bezdrożami, pustynnymi stepami, kaukaskimi przełęczami, gruzińskim gruzem, ormiańskimi podjazdami, bezpańskimi psami, irańskim systemem. O niewyobrażalnej gościnności i dobroci ze strony Irańczyków, Ormian, Gruzinów, Rosjan czy Ukraińców, ale i o mniej przyjemnych doświadczeniach…

Cała wyprawa to nie tylko rower i egzotyczny kierunek. To akcja wsparcia budowy Centrum Rozwojowo-Opiekuńczego św. Józefa w Katowicach. Co to takiego? Dla kogo jest budowane? Otóż, będzie to żłobek i przedszkole dla dzieci oraz miejsce warsztatów dla rodziców, a także seniorów. Dla wszystkich, dla których ważne jest budowanie relacji i więzi. Budowa jest prowadzona przez Stowarzyszenie PoMoc dla Kobiet i Dzieci z s. Anną Bałchan SMI na czele (http://www.po-moc.pl/). Razem ZBUDUJEMY COŚ DOBREGO!

O wszystkim opowiedzą:

Sonia Krystoń – psycholog w stowarzyszeniu PoMoc dla Kobiet i Dzieci w Katowicach. Pomysłodawczyni całej rowerowej akcji. Swoją przygodę podróży rowerowych zaczęła od wyprawy nad Morze Czarne z grupą Włóczykoła, rok później objechała Islandię dookoła z Niniwa Team.

Monika Spisak – fizjoterapeutka z Krakowa. Ma już kilka wypraw rowerowych za sobą, była rowerem na Nordkappie, na Capo da Roca, pokręciła się trochę po Alpach i Bałkanach. Ogólnie mówiąc – ma bzika na punkcie roweru. Na co dzień spotkacie ją w Camena Kosmetyka i Masaże CKiS w Skawinie.

Łukasz Proksa – informatyk z Katowic. Lubi podróżować na rowerze, ponieważ daje on niepowtarzalną okazję poznawania nowych miejsc na wyciągnięcie ręki i odczuwania całej podróży na własnej skórze (deszczu niestety też!). Doświadczył tego przemierzając rowerem Islandię wspólnie z Niniwa Team.

Łukasz Krusz – muzyk, skrzypek, nauczyciel, pisarz (jednym słowem artysta!). O wyprawie dowiedział się 4 miesiące przed jej rozpoczęciem. Wtedy nie miał nawet roweru. Postanowił dołączyć. To jego pierwsza wyprawa rowerowa! Obecnie próbuje przelać wspomnienia z podróży na papier, zapowiada się długa lektura…

26 kwietnia 2019 (piątek), godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”, wstęp wolny.

 

Joanna Kurpiel

(AR)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl