Sekcja Brydża nie zwalnia tempa

OKR "Gubałówka"
Skawina
30/09/2023

30 września 108 zawodników z czterech województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego rywalizowało w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i 2. Mistrzostwach Polski Południowej Juniorów U18. Nasi zawodnicy okazali się mało gościnni, nie oddając żadnego z dziewięciu medali w kategoriach U10, U12 i U15. Tylko w rywalizacji juniorów przyjezdni mogli się nacieszyć sukcesami.
Rywalizacja do lat 10 była bardzo emocjonująca, bo dość szybko uformowała się 4-parowa czołówka złożona z zawodników #teamCKiS, którzy wymieniali się miejscami. O wszystkim zdecydowała ostatnia runda, dzięki której z czwartego na pierwsze miejsce przebiły się aktualne mistrzynie Polski dzieci – Magdalena Pietrzko i Zuzanna Omielska. Srebrne medale przypadły w udziale Róży Gali i Janowi Biernatowi, a brązowe – Wojciechowi Ćwikowi i Tomaszowi Owsiance. Tuż za podium, z minimalną stratą, wylądowali najmłodsi w tym gronie – Jakub Frańczak i Tymon Kuflowski. W tej grupie o końcowy triumf walczyło aż 14 par! W kategorii do lat 12 na pierwszym miejscu znowu znalazły się dziewczęta! Zwycięstwo przypadło w udziale Klarze Kozłowskiej i Julii Ziętarskiej, a drugie miejsce zajęły – Weronika Romańska i Antonina Chmielewska. Najniższy stopień podium obsadzili Jan Migo i Adam Wieciech. Znowu jednak warto podkreślić świetną postawę pary z miejsca czwartego, której ułamków punktu brakło do wywalczenia trofeów – Franciszek Paciorek i Albert Spólnik grają w brydża najkrócej z całej tej grupy, a już mieli medal na wyciągnięcie ręki.
Wewnętrzna skawińska walka o końcową kolejność rozegrała się też w grupie U15. Ostatnim rozdaniem na czoło wysforowali się Kacper Kisielewski i Adam Mazur. Dużą niespodzianką była fantastyczna walka o końcowy triumf zakończona ostatecznie drugim stopniem podium Karoliny Stępkowskiej i Marcela Prokopowicza. „Brąz” w tej kategorii przypadł w udziale Błażejowi Mrozowi (12 lat) i Adamowi Stachurze (10 lat), którzy mogli startować w gronie młodszych! Jeszcze ciekawsze jest, kto sklasyfikowany został tuż za podium – mistrzowie świata sprzed dwóch miesięcy: Milena Klimiuk i Jakub Michalski. Cóż, łatwiej być najlepszym na świecie niż… w gronie klubowych kolegów 🙂 Kategoria najstarsza była najmniej licznie obsadzona, ale i tak na starcie stanęło 12 par. Najlepsi z nich byli Jakub Gawron (jednak CKiS Skawina) z Alexem Cimrem (Blue Club Chorzów), wyprzedzając tarnowian – Macieja Bednarczyka i Bartosza Opiołę oraz aktualne mistrzynie świata juniorek – Magdalenę Kapałę i Milenę Gryzło z BSBS Olimpijczyk Bielsko Biała.
Po raz kolejny udało nam się stworzyć znakomitą frekwencyjnie imprezę. Udało się sprawić, że startowali u nas reprezentanci wszystkich czterech województw, bo dojechali zarówno goście z najodleglejszych Kielc i Rzeszowa, ale starzy sprawdzeni przyjaciele ze śląskich ośrodków: Chorzowa, Bielska-Białej, Bytomia, Pszczyny i Tychów. Małopolskę, prócz Skawiny, reprezentował Tarnów i Kraków. Na tym tle nasze dzieciaki spisały się znakomicie. Ale nie same wyniki cieszą, bo dużo ważniejsza była możliwość przetestowania nowych zestawień par przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się za kilka dni – ocenił trener sekcji, Marcin Kuflowski. 

Serdecznie gratulujemy medali naszym zawodnikom  oraz składamy podziękowania i gratulacje także Rodzicom naszych młodych brydżystów!

FOTORELACJA

Marcin Kuflowski

/IN/

OKR "Gubałówka"

ul. Spacerowa 4, 32-050
Skawina,

12 256 95 60 w. 24