Sezon siatkarski 2020/21 za nami

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
06/02/2021

W minioną sobotę 6 lutego w hali sportowej CKiS gościli uczestnicy VII zjazdu Ligi Młodziczek w piłce siatkowej. Był to ostatni zjazd sezonu 2020/21. Obostrzenia pandemiczne po raz kolejny zamknęły Halę przed widzami, ale dzięki transmisji na Facebooku wszyscy chętni mogli obejrzeć relację „na żywo” w grupie CKiS LIVE.

W turnieju wzięły udział trzy drużyny: Uczniowski Klub Sportowy 2010 Liszki, Klub Sportowy „Prądniczanka” Kraków i gospodarze – Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Grano systemem „każdy z każdym” trzy sety, niezależnie od wyniku.

Pierwsze spotkanie rozegrała Skawina z Liszkami, lepsze okazały się Liszki pokonując Skawinę 2:1 (13:25; 25:22; 23:25). Mecz zacięty i niewiele brakło aby to nasze zawodniczki były lepsze. W drugim spotkaniu zespół z Liszek zmierzył się z „Prądniczanką”. Krakowianki zwyciężyły 2:1 (25:19; 25:13; 18:25). Trzecie i ostatnie spotkanie turnieju to pojedynek Skawiny z Krakowem. Także w tym meczu zawodniczki „Prądniczanki” zdecydowanie wygrały 3:0 (25:21; 25:13 25:10).

Końcową, pełniejszą ocenę sezonu przedstawimy wkrótce, widać jednak, że, pomimo nienajlepszych wyników ostatniego zjazdu, cały sezon wypadł zdecydowanie lepiej niż poprzedni. Teraz czas na pracę, treningi i dalszy rozwój drużyny.

Podsumowanie zjazdu „okiem trenera”:

„Ostatni turniej młodziczek za nami i niestety nie udało się wygrać, chociaż nie obyło się bez walki i sportowej złości. Błędy w obronie oraz brak skuteczności w zagrywce szybko przyniosły negatywne skutki. Na boisku na pewno nie brakło nam ambicji oraz wszechstronności w ataku i mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie będziemy mieli okazję do rewanżu i wejście na jeszcze wyższy poziom niż w tym sezonie. Dziękuję wszystkim dziewczynom za wspaniały sezon i czekamy z niecierpliwością na kolejny!”

Chrystian Boczek

Trener sekcji siatkówki CKiS Skawina

 

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmUaUrzg (fot. Jarosław Karasiński)

 

Tomasz Kutek

(AR)

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl