Siódme wspomnienie trenera Guzika

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
24/06/2018

24 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS w Skawinie zgromadziło się ponad 100 tenisistów, aby swą grą w turnieju uczcić pamięć wybitnego skawińskiego trenera tenisa stołowego – Sylwestra Guzika.

Organizatorem tego wydarzenia od początku jest Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, z którym trener Guzik był związany długie lata, aż do końca swoich dni. Partnerem turnieju od pierwszej edycji jest Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

W VII edycji Memoriału wystąpiła młodzież w czterech kategoriach wiekowych: skrzat, żak, młodzik i kadet, natomiast tuż po godzinie 12 rozpoczęliśmy turniej OPEN. Uroczystego otwarcia turnieju o godzinie 10 dokonał syn trenera – Jacek Guzik wraz z Barbarą Brodzińską – przedstawicielem Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Pan Karol Kościelny – Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji. Obecni podczas rozpoczęcia byli również pozostali członkowie rodziny trenera – żona Maria Guzik i wnuczka Natalia.

W kategoriach młodzieżowych zgromadziliśmy 89 adeptów tenisa stołowego, natomiast turniej OPEN gościł 31 zawodników. Każdy z zawodników otrzymał pakiet startowy. Dla najlepszych czterech zawodników z każdej kategorii na koniec turnieju czekały nagrody rzeczowe oraz oryginalne medale. Wręczania nagród dokonali: syn Jacek i wnuczka Natalia Guzik, przedstawiciele Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego – Józef Guzik i Andrzej Wojtas, trenerki sekcji CKiS Skawina – Kamila Kajniak i Beata Mlicka oraz Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji – Karol Kościelny. Ponadto po wręczaniu nagród dla pozostałych młodzieżowców przygotowano losowanie drobnych upominków.

W tym roku po raz drugi Centrum Kultury i Sportu w Skawinie ufundowało puchar przechodni. Pomimo, iż w zeszłym roku Tomasz Klag wygrywając po raz trzeci odebrał na stałe puchar przechodni, w tym roku również stanął do kolejnej walki w turnieju OPEN i … nie mogło być inaczej! Od paru lat Pan Tomasz zadomowił się w naszym turnieju na dobre i nie daje szans pozostałym zawodnikom. Żartowano, że w przyszłym roku organizatorzy postarają się zaprosić zawodnika, który przerwie passę tenisisty z Nowego Targu. W finale Tomasz Klag pokonał drugiego Filipa Subika. Najniższe miejsce na podium przypadło Michałowi Minda, przed czwartym Jakubem Czyszczoniem. Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką turnieju OPEN była Zuzanna Kowalczyk, również z klubu KS Nowy Targ, w którym gra zwycięzca turnieju OPEN. Wręczania nagród dla najlepszej zawodniczki oraz czterech zawodników dokonali: Jacek i Natalia Guzik (syn i wnuczka trenera), Kamila Kajniak i Beata Mlicka (trenerki sekcji tenisa stołowego CKiS Skawina) oraz Józef Guzik – v-ce prezes KOZTS.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy, już dzisiaj zapraszając na ósmą edycję za rok!

 

Karolina Hardek-Pala

(JK)

Fotogaleria z turnieju (fot. Jarosław Karasiński):

https://www.flickr.com/photos/155528341@N04/albums/72157698340554265

Wyniki turnieju OPEN VII memoriału 2018 

Wyniki turniejów młodzieżowych VII Memoriału SG 2018

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl