SkaVienna 2023 przeszła do historii!

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
07/01/2023

Stało się to już skawińską tradycją, że Nowy Rok witamy w naszym mieście podczas uroczystego koncertu galowego SkaVienna. Za nami już 6. odsłona Koncertu Noworocznego, który jak co roku ściągnął do Hali Widowiskowo-Sportowej prawdziwe tłumy. Dość tylko wspomnieć, że 7 stycznia widownia była wypełniona do ostatniego miejsca.

Fantastyczni artyści zapewnili widzom prawdziwą muzyczną podróż dookoła świata. Melodie grane przez znakomitą Orkiestrę Straussowską Obligato towarzyszyły solistom, których głosy długo zostaną słuchaczom w pamięci. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas:

Monika Węgiel,

– Sylwia Frączek,

– Emilia Azierska,

oraz Jarosław Kitala.

Z grona niezwykle doświadczonych solistów należy szczególnie wyróżnić Emilię Azierską, która mając zaledwie 18 lat poziomem dorównywała mistrzom. To dzięki jej poruszającemu wykonaniu Chanson d’amour wybraliśmy się na romantyczny spacer po brukowanych uliczkach wzgórza Montmarte w Paryżu. Po chwili Emilia Azierska już w towarzystwie Sylwii Frączek z francuskim szykiem zatańczyła zorbę w piosence Acropolis Adieu.

Nie zabrakło także włoskich akcentów. Podczas doskonale znanej wszystkim Bella Ciao bawiliśmy się rewelacyjnie, a gdy tylko rozbrzmiały pierwsze dźwięki  „Cała sala śpiewa z nami” – wszyscy bez wyjątku bujali się w rytm muzyki.

Długo w pamięci pozostanie nam zaśpiewana przez wszystkich solistów piosenka „Barcelona”. Gorące rytmy pozostały z nami także podczas pobytu na rozgrzanej Copacabanie, gdy słuchaliśmy kultowego utworu Samba de Janeiro, który Orkiestra Obligato pod dyrekcją Maestro Jerzego Sobeńko wykonała instrumentalnie. Nic jednak nie dorówna prawdziwej klasyce gatunku czyli wykonaniu słynnego „Nad pięknym, modrym Dunajem”, który w spektakularny sposób zakończył koncert.

Niespodzianką był występ malowniczego kwartetu „szkockich” dudziarzy – zespołu Pipes&Drums z Częstochowy w składzie Rafał Trzaskacz, Jan Wasik, Tomasz Ujne i Robert Ujne – którzy otworzyli tegoroczny koncert, maszerując przez całą salę widowiskową ku zdumieniu słuchaczy. 

Prawdziwym zaskoczeniem okazał się także muzyczny występ Krzysztofa Respondka, który poderwał całą salę do tańca podczas śpiewania „Czarnego Alibaby”. Poza pokazem umiejętności wokalnych Krzysztof Respondek zaprezentował się nam jako świetny prowadzący. Wraz z pełną gracji Jolantą Suder stworzyli niepowtarzalną atmosferę. Dzięki nim trzy godziny świetnej zabawy minęły w oka mgnieniu.

Dziękujemy Państwu za tak liczną obecność i fantastyczną atmosferę.

Dziękujemy także naszym niezawodnym sponsorom. Już nie pierwszy raz sponsorem głównym SkaVienny jest Bank Spółdzielczy w Skawinie. Od lat możemy także liczyć na wsparcie firmy CEZ Skawina. Dzięki olbrzymiemu wsparciu naszych partnerów Centrum Kultury i Sportu może bez problemów organizować nawet tak duże i skomplikowane logistycznie przedsięwzięcia artystyczne jak Koncert Galowy SkaVienna.

SPONSOR GŁÓWNY:

SPONSOR:

Partner: Organizator:
 

Fotogaleria z 6. Noworocznego Koncertu Galowego SkaVienna:

20230107-183548-401A3328

 

Krystian Kosiorowski

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl