Skawina i hip hop – dobre połączenie

Rynek w Skawinie
14/09/2019

W sobotę 14 września Rynek stał się centrum skawińskiej sceny hip hopowej za sprawą koncertu Hip Hop w Centrum Rynku. Młodzi wykonawcy dostali szansę zaprezentowania się szerszej publiczności, zwłaszcza tej, która zazwyczaj nie wybiera podobnych rytmów.

Koncert rozpoczęła Maggie – wyjątkowa artystka z Krakowa, która na scenie prezentuje nie tylko świetny styl muzyczny. Jej drugą pasją jest taniec, a umiejętności sceniczne kształci w Szkole Wokalno-Aktorskiej, co widać w świadomie prezentowanym wizerunku artystycznym.

Następnie zaprezentowali się Fluxx i Wiśnia, którzy na koncert przyjechali specjalnie z Ostrowca. Po nich na scenę wyszli Młody RDS i ZDS Squad, już znani w Skawinie wykonawcy, których prezentacje zakończyły event.

Koncert był okazją do pokazania innej twarzy Skawiny – miasta, które jest inspiracją dla młodych ludzi: ze swoimi ograniczeniami, szarościami, problemami, ale też miejsca, w którym rodzą się przyjaźnie i miłość. Hip hop jest specyficzną formą wyrazu – można go lubić lub nie, ale nie można mu odmówić emocjonalności i zaangażowania. Teksty odważnie mówią o tym, co boli i uwiera, co wywołuje bunt i niezgodę na rzeczywistość.

Koncert poprowadził Chester, który sam niejednokrotnie występował przed skawińską publicznością i na którego come back czekamy niecierpliwie… W końcu Skawina to miasto #Młodych z inicjatywą!

Joanna Kurpiel

(JK)

Rynek w Skawinie