Skawina na Szlaku Pamięci św. Jana Pawła II

Pałacyk "Sokół"
Skawina
14/10/2021

21/10/2021

Po raz kolejny Skawina znalazła się na trasie Szlaku Pamięci św. Jana Pawła II, organizowanego przez Ośrodek Edukacji Obywatelskiej Centrum Młodzieży im. dra H. Jordana. Dwukrotnie odwiedzili nas wyjątkowi Goście – mieszkańcy I i II Dzielnicy m. Krakowa, podążający śladami Papieża Polaka przez Wadowice i Kalwarię z tradycyjnym przystankiem w Skawinie.

Tutaj muzycznie nastroiły wszystkich pozytywnie: Aniela Mądra, Daria Nowak, Wiktoria Konieczna i Lena Dziewiecień z zespołu MiniTanto oraz Małgorzata Szybisty i Cecylia Biel z Zespołu Tanto. Przygotowane przez instruktorkę Katarzynę Szybisty młode wokalistki zaśpiewały znane i lubiane polskie przeboje na piękny początek dnia. Tradycyjnie przed wyruszeniem w dalszą drogę, wszyscy odśpiewali pieśń pielgrzyma, czyli „Barkę”. Komplementom i braw dla zdolnej młodzieży nie było końca.

Ponieważ pogoda była niezmiernie łaskawa podczas obu wizyt, nie obyło się bez spaceru po cudnie kolorowym parku i podziwianiu naszej królewskiej łabędziej rodziny w pełnej krasie. Miło usłyszeć, jak nasi Goście z przyjemnością wspominają swoje poprzednie wizyty w Skawinie, a ci, którzy po raz pierwszy mają okazję nas odwiedzić – dziękują za mile spędzony czas.

Dziękujemy za wspólne spotkanie pełne pozytywnej energii i do zobaczenia za rok.

 

Joanna Kurpiel

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl