Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności: Na szczytach Karakorum…

Pałacyk "Sokół"
Skawina
28/10/2022

Z ogromną radością i dumą zapraszamy na spotkanie z Kamilem Kozłowskim i Radosławem Woźniakiem czyli dream-teamem Skawina Się Wspina, którzy premierowo opowiedzą o ostatniej wyprawie w góry Karakorum, zwieńczone sukcesem zdobycia Broad Peak oraz K2.

Skawina Się Wspina po raz kolejny wyruszyła w góry wysokie! Radek i Kamil tym razem wspólnie wybrali się do Pakistanu, w góry Karakorum, aby zmierzyć się z próbą zdobycia ośmiotysięcznika Broad Peak – góry, która w historii polskiej wspinaczki ma szczególne znaczenie. Podczas tej wyprawy udaje się również niespodziewanie wejść na najtrudniejszy ośmiotysięcznik, czyli osławione K2. O tym jak przygotowywali się do tego wyzwania oraz o przebiegu samej wyprawy opowiedzą nam 28 października podczas spotkania w ramach Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności.

Oprócz pięknych zdjęć i unikatowych filmów nie zabraknie także praktycznych elementów wyposażenia każdego himalaisty, towarzyszących wspinaczom na co dzień.

Młodzi mężczyzni w zimowych kurtkach pozują na tle ośnieżonej góry.

Radek Woźniak – skromny człowiek z żelaza. Od najmłodszych lat rodzice zaszczepiali w nim miłość do gór. To w nich najczęściej można go zobaczyć podczas wycieczek, biegania, jazdy na rowerze czy nartach skiturowych. Uprawia biegi górskie, które są elementem przygotowania do wspinaczek naprawdę ekstremalnych, odkąd zakochał się w ośmiotysięcznikach. Kiedyś pobiegł w tym celu ze Skawiny na Rysy… Beskidzkie i tatrzańskie ścieżki są rejonem wieloletnich wycieczek, treningów oraz wspinaczek, zarówno latem, jak i zimą. Od kilku lat realizuje się również w górach wysokich. Do tej pory odwiedził  Pamir, Tien-szan, Himalaje Nepalu czy Karakorum, wchodząc „przy okazji” na K2, Broad Peak, Gasherbrum II, Khan Tengri (dwa razy), Pik Somoni, Pik Korżeniewskiej, Pik Lenina oraz wiele szczytów 3- i 4-tysięcznych w Alpach. Swoje górskie doświadczenie wykorzystuje również w pracy przewodnika górskiego oraz jako ratownik grupy Podhalańskiej GOPR.

Kamil Kozłowski – kolejny cichy bohater dnia codziennego. Pasję do sportu łączy z wykonywanym zawodem trenera personalnego. Przygotowuje ludzi do wymagań, jakie stawiają im wybrane dyscypliny sportu. Druga pasja to podróże – zaczął je ponad dekadę temu. Na początku kilka lat jeździł „sprinterem” po Europie, a z czasem ruszył dalej – do Azji, Afryki oraz Ameryki Południowej. Miłośnik wspinaczki lodowej, trekkingów oraz długich wypraw górskich. Pasję gór zaszczepili w nim rodzice. Podczas swoich pierwszych tatrzańskich wędrówek lęk przed wysokością paraliżował go, ale nigdy nie zniechęcił. Teraz im wyżej i stromiej – tym lepiej. Zima to jego pora roku, ostatnie lata spędził eksplorując islandzkie lodowce oraz powożąc psimi zaprzęgami w Arktyce.

Zapraszamy na spotkanie z wyjątkowymi skawińskimi ludźmi z pasją w piątek, 28 października o godzinie 18.00 do Pałacyku „Sokół”.

Wstęp wolny

Joanna Kurpiel

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl