Skawińska Majówka pod chmurką

Pałacyk "Sokół"
Skawina
03/05/2019

Święto 3 Maja rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny, którą celebrował ks. Prałat Edward Ćmiel – proboszcz parafii Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w obecności władz miasta, delegacji i pocztów sztandarowych. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta „Sygnał” z Radziszowa, która następnie poprowadziła pochód mieszkańców do Pałacyku „Sokół”, do którego – z uwagi na niepogodę – została przeniesiona cała zaplanowana uroczystość.

Po odegraniu Hymnu Państwowego i Hymnu Skawiny głos zabrał I Zastępca Burmistrza, Pan Witold Grabiec oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Skawinie, Pani Ewa Masłowska.

Z programem artystycznym pieśni patriotycznych wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Skawinie, przygotowani przez pana Wiesława Nowaka. Natomiast zespół wokalny TANTO z CKiS w Skawinie, przygotowany przez Katarzynę Szybisty, zaprezentował refleksyjne utwory z nurtu piosenki poetyckiej.

Po krótkiej przerwie na zmianę dekoracji zaczęliśmy rozrywkową część Majówki z Centrum.

Pomimo braku słońca zakwitły u nas bukiety kwiatów, stworzone przez zdolne panie: Zuzannę Wędzichę i Zofię Maślankę czyli Brandysowe Róże z Wielkich Dróg, Janinę Żmudę z KGW w Wielkich Drogach oraz Krystynę Kądziołę, Teresę Baran i Halinę Dudek z KGW w Jaśkowicach. W ich rękach rozkwitały najpiękniejsze polne kwiaty, z których uczyły chętnych robienia oryginalnych wianków.

Na scenie zespół TANTO w składzie: Kamila Wojtas, Karolina Głowacz i Małgorzata Szybisty z gościnnym udziałem Cecylii Wyroby oraz Mateusza Pierożka zaprezentował wiązankę świetnie znanych piosnek zespołu ABBA oraz przebojów polskiej sceny muzycznej. W międzyczasie animatorki z CKiS w Skawinie przygotowały moc konkursów i konkurencji sprawnościowych, jak: budowanie studni, warzywne trafianie do celu, tor przeszkód z jajkiem na łyżce, sztafeta z taczkami. Harcerze 2. Szczepu ZHP Memoria poprowadzili zebranych w tany pląsami Cotton Eye Joe, Tunak Tunak Tun, Brussa i Disko.

Mocnym akcentem Majówki z Centrum był koncert przedstawicieli skawińskiej sceny hip-hopowej, czyli MŁODEGO ZDS Bartka Sykuły, VVYEDZMINA Gerarda Węgiel i DJ-a Kamila Gasińskiego.

Chociaż na zewnątrz niebo zasnuły ciężkie ołowiane chmury, w Pałacyku „Sokół” Majówka była kolorowa, energetyczna i z przytupem.

Dziękujemy serdecznie panu Edwardowi Nowakowi, Komendantowi Gminnemu OSP, za nadzór nad pocztami sztandarowymi, Straży Miejskiej za pomoc w bezpiecznym przeprowadzeniu pochodu, Harcerzom 2. Szczepu Harcerskiego ZHP Memoria za pomoc przy rozdawaniu chorągiewek i rozetek mieszkańcom oraz za przeprowadzenie zabaw i animacji, a Państwu za obecność i wspólną zabawę.

Do zobaczenia na kolejnych eventach!

Joanna Kurpiel

(JK)

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmAWFd6F [fot. Jarosław Karasiński]

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl