Śpiewana historia Polski – koncert Kuby Michalskiego

Dwór Dzieduszyckich
Radziszów
15/09/2018

W sobotę 15 września zapraszamy do Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie na koncert, który zabierze nas w muzyczną podróż w czasie.

„Śpiewana historia Polski” to kompilacja utworów Jacka Kaczmarskiego i wierszy polskich poetów z muzyką Kuby Michalskiego. Całość składa się w poetycko-muzyczną opowieść o historii Polski: od potężnego królestwa Jagiellonów, przez czas rozbiorów, wojny, aż do współczesności.

Kuba Michalski – gitarzysta, kompozytor, wokalista. Związany z zespołem „Cotton Cat”, z którym nagrał pięć płyt. Dwukrotnie jego piosenki uzyskiwały wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA. W duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Z solowymi recitalami poświęconymi balladom Cohena i Kaczmarskiego występował niemal w całej Polsce. W 2007 roku wydał płytę solową z piosenkami Jacka Kaczmarskiego. Wiosną 2011 r. ukazała się solowa płyta Kuby Michalskiego – Podróż, z muzyką artysty do wierszy m.in.: Bolesława Leśmiana, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Charlesa Baudelaire’a.

Wrześniowy koncert jest współorganizowany przez stowarzyszenie LGD Blisko Krakowa, w ramach patronatu Skarbów Blisko Krakowa.

Skarby Blisko Krakowa to zbiór walorów krajobrazowych, przyrodniczych i turystycznych, znajdujących się na terenie gmin tworzących LGD BK. Czasem w patriotycznych działaniach zapominamy o lokalnym dziedzictwie, które mieszkańcom danego terenu powinno dawać poczucie tożsamości kulturowej. Nasze wydarzenie odbędzie się w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie, który jest obiektem sklasyfikowanym jako Skarb Blisko Krakowa.

 

 

15 września 2018 (sobota), godz. 17:00, Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie.

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Joanna Kurpiel

(AR)

Dwór Dzieduszyckich

ul. Szkolna 4, 32-052
Radziszów,

12 256 31 18