Spotkanie pełne teatralnych postaci, muzyki, scenografii i historii…

Pałacyk "Sokół"
Skawina
09/09/2022

W piątkowy wieczór, 9 września, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w nietuzinkowym wydarzeniu – PERFORMERSIE Agnieszki Lizoń-Bober i Marka Jarosza zatytułowanym „W pracowni”. Spotkanie było pełne teatralnych postaci, muzyki, scenografii i historii. Pełne rozmów i uśmiechów. Fascynacji nakryciami głowy i strojami z lat 20.

Bardzo nam miło, że tak wielu fascynatów sztuki było razem z nami w tym wyjątkowym dniu. Już na samym wejściu witała nas aranżacja rodem z Hollywood: czerwony dywan, kwiaty, fotoreporterzy. To wprowadziło uczestników w klimat wielkiego wydarzenia. Nie da się ukryć, że cały Pałacyk „Sokół” był tego wieczoru inny niż zwykle. Sala teatralna zmieniona w piękny wiedeński ogród, pełen stoliczków, pachnących róż i klimatycznych świateł. Scena zmieniona w salon mody z lat 20. Wszystko dopracowane nawet w najmniejszym szczególe nadało temu miejscu atmosferę nie do powtórzenia. A samo widowisko: historie i sekrety Gustawa Klimta i Emile Floge, modelki przechadzające się wokół publiczności w pięknych ręcznie wykonanych przez artystów strojach z epoki, wyjątkowy recital Małgorzaty Szybisty i opowieści z pracowni modniarskiej sprawiły, że na twarzach gości pojawiło się mnóstwo uśmiechów i zachwytów. Myślę, że wielką role w tworzeniu atmosfery odegrała możliwość przymierzania barwnych fascynatorów wykonanych przez Agnieszkę Lizoń-Bober. Wspaniały widok, kiedy bez skrępowania panie i panowie przymierzają kolorowe i fantazyjne nakrycia głowy, dobrze się przy tym bawiąc. Cieszy nas taka forma obcowania ze sztuką.

Po części głównej był czas na inspirujące rozmowy przy dobrej kawie i ciastku. Nie możemy zapomnieć o obrazie, który jest przewodnim motywem tej wystawy. Jest to ukłon w stronę Emile Floge, modelki i przyjaciółki Klimta. Wykonany z misterną dokładnością przez Marka Jarosza. Każdy koralik, cekin, szew  sprawia, że suknia na obrazie „ożywa”.

Widowisko było jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne, jednak jeszcze do piątku 16 września możecie Państwo przychodzić do Pałacyku „Sokół” i obejrzeć wystawę elementów, która brała udział w wydarzeniu (strojów, fascynatorów i zdjęć Gustawa Klimta i Emile Floge).

Od 19 września na pierwszym piętrze budynku basenu Camena będzie eksponowane kilka elementów wystawy. Zapraszamy serdecznie!

 

Fotogaleria z wydarzenia: https://flic.kr/s/aHBqjA6TXi fot. Jarosław Karasiński

 

Agnieszka Kupczyk

(AZG)

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl