Srebro i brąz w Polish Open…

inna lokalizacja
08/06/2019

… dla  kobiecej reprezentacji CKiS Skawina w międzynarodowym turnieju 500-ICO Crossminton Polish Open powered by Speedminton®. Zawody odbyły się 8 czerwca na największym i najbardziej prestiżowym obiekcie tenisowym w Polsce – KT „Warszawianka”. Wśród najlepszych zawodników z kilkunastu krajów Skawinę reprezentowało 5 osób w 5 kategoriach wiekowych. Najlepiej spisały się wychowanki naszej sekcji – Zofia Wincenciak i Natalia Wiklańska startujące w kategorii Open Kobiet.  Obie stanęły na podium zgarniając: Wincenciak – srebro, a Wiklańska – brąz.

Najmłodszy ze skawińskiej piątki crossmintonowców, utytułowany w swoich kategoriach wiekowych Mateusz Faska, ze względu na słabą frekwencję wśród młodzieży, która nie pozwoliła na utworzenie się połowy kategorii juniorskich, stanął do walki o punkty rankingowe z dorosłymi zawodnikami w kategorii Open Mężczyzn. Ostatecznie zajął miejsce dziesiąte, jego starszy kolega Mateusz Knapczyk miejsce siódme, a rywalizujący  w kategorii O50 Jan Wincenciak trzynaste. Skawińscy crossmintoniacy zdecydowali się jeszcze stanąć do rywalizacji w grach podwójnych. Niestety, podobnie jak w grach pojedynczych, w tym turnieju szczęście im nie sprzyjało.

W Mixed Adults Double Zosia i Mateusz Knapczyk wywalczyli miejsce piąte, Natalia w duecie ze swoim tatą – siedemnaste, a Mateusz Faska w parze z Jerzym Majchrzakiem („PACross Lipków”)  w Adults Double miejsce piąte. Zainteresowanym polecamy filmik z transmisji na żywo, a w nim min. w 33’54” mecz naszej pary deblowej. Wincenciak i Knapczyk vs  Neutsch i Schardin ( reprezentanci Niemiec) TUTAJ

Relację z warszawskich aren crossmintonowych  przekazaliśmy dzięki uprzejmości naocznego świadka tego sportowego wydarzenia, Pani Ani Faska.