Sukcesy skawińskich brydżystów na „115-lecie TS Wisła Kraków”

inna lokalizacja
16/10/2021

17/10/2021

W dniach 16-17 października na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, gdzie swój dom mają na co dzień piłkarze Wisły Kraków, tym razem rywalizowali brydżyści. Wśród nich nasza młodzież, która spisywała się znakomicie!

Zaczęło się od zwycięstwa Franciszka Kurlita i Macieja Kędzierskiego (nasz nowy instruktor sekcji brydża!), którzy nie zostawili konkurencji żadnych szans w głównym Ogólnopolskim Turnieju Par „115-lecia Wisły” pozostałym dwóm parom. Świetne piąte miejsce zajęła kolejna z naszych par – młodzicy: Łucja Ciborowska i Jan Trojak. Biorąc pod uwagę, że rywalizacja odbywała się w kategorii open, można to skomentować jednym wyrażeniem: WOW!

W Otwartych Mistrzostwach Amatorów Par od początku rywalizacja o prymat rozstrzygała się pomiędzy trzema parami (w tym dwiema naszymi), które cały czas mieszały się w czołówce i nic dziwnego, że o końcowej kolejności decydowały ułamki procenta i… ostatnie rozdanie. Ostatecznie zwyciężyli Łucja i Konrad Ciborowscy, a na trzecim miejscu sklasyfikowano Kacpra Kuflowskiego i Macieja Kędzierskiego. Grało 31 par.

Swoje trzy grosze dołożyła młodzież w rozgrywanych nazajutrz turniejach Grand Prix Polski Południowej Juniorów i Młodzików. W gronie juniorów Łucja z Konradem finiszowali na trzecim miejscu, a w młodszej grupie – drugą pozycję wywalczyli Milena Klimiuk i Jakub Michalski, a trzecią – Adam Mazur z Franciszkiem Kierepką.

A już od środy do niedzieli nasza młodzież: jedna para reprezentacji Polski juniorów u20 (Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit) oraz dwie reprezentacji Polski młodzików u15 (Łucja Ciborowska – Jan Trojak, Milena Klimiuk – Kacper Kisielewski) rywalizować będą w Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier Open w Budapeszcie. Tam też zagrają międzypaństwowy mecz towarzyski z reprezentacją juniorów Czech, a być może również z Węgrami.

 

Instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS Skawina

Marcin Kuflowski

(AZG)

inna lokalizacja