Świat się zatrzymał, Orkiestra gra dalej!

online
31/01/2021

Było inaczej, ale równie emocjonująco, wzruszająco, a miejscami zabawnie. Jak co rok Skawina oddała WOŚP swoje pasje i swoje serca, po raz pierwszy skawiński Finał odbył się online.

Na trzygodzinny koncert, który transmitowaliśmy w grupie CKiS LIVE na Facebooku, złożyły się materiały filmowe przeplatane występami „na żywo” uczestników sekcji wokalnej CKiS. W krótkich filmikach zobaczyliśmy prezentacje specjalnie na Finał WOŚP przygotowane przez:

– podopiecznych sekcji nauki gry na gitarze ćwiczących pod kierunkiem Marcina Kruczka,

– sekcje Zumby Kids, przygotowane przez instruktorki Alicję Ożóg i Patrycję Tarasiuk,

– Klub Tańca Towarzyskiego prowadzony przez Jacka Guzowskiego,

– Orkiestrę Dętą Sygnał z Radziszowa

oraz piosenki z koncertów „Czerwone wirują usta” i „Hej, hej Lelija” w wykonaniu wokalistów z zespołów Tanto i Mini Tanto (opiekun Katarzyna Szybisty).

Swoje artystyczne prezentacje w formie filmów przygotowały nie tylko sekcje CKiS. Na nasze zaproszenie do współtworzenia programu koncertu odpowiedziały:

– Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Skawinie,

– Przedszkole Samorządowe w Borku Szlacheckim, Oddział Skawina,

– Fundacja „Wyobraź sobie”,

i tańczący niezwykle widowiskowy popping Oskar Haupa.

Wiele wzruszeń wywołały nagrania archiwalne. Nasz koncert otworzyło pochodzące z 5. Finału WOŚP nagranie piosenki w wykonaniu skawińskiego zespołu rockowego WANTED, przypomnieliśmy również fragmenty spektakli Teatru Tańca IKA – jednego z najciekawszych i najbardziej utytułowanych skawińskich zespołów artystycznych.

Koncert poprowadzili wyjęci wprost ze sztuk, które doskonale znamy ze sceny Pałacyku „Sokół”, aktorzy teatru MASKA: Wiktoria Zielińska i Łukasz Pierożek, czyli Myszka i Romuald z „Polowania na Łosia” oraz Joanna Gądek i Kamil Cudejko (Mirandolina z „W gospodzie” i Edek z „Sekstetu dla dwojga”).

Dziękujemy, że byliście z nami! Zapisaną transmisję wczorajszego koncertu znajdziecie w grupie CKiS LIVE. Zapraszamy do oglądania i do wspierania wspólnie z nami WOŚP. Przypominamy, że zebrane podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy fundusze zasilą dziecięce oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Do końca dzisiejszego dnia (1 lutego 2021, do godziny 23.59) działa nasza eSkarbonka, dzięki której w prosty sposób wesprzecie Orkiestrę.

Jeśli brakuje Wam emocji związanych z licytacjami, zapraszamy na portal Allegro. Do 12 lutego możecie licytować biżuterię z kryształami Swarovskiego przekazaną przez pochodzącą ze Skawiny młodą projektantkę Olgę Jurzec. Aukcję znajdziecie TU.

(AR)

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmUaCbLd (fot. Jarosław Karasiński)

online