„Świąteczne śledztwo”, czyli wisienka na torcie cyklu Teatr Dzieciom

Pałacyk "Sokół"
Skawina
10/12/2018

Podczas poniedziałkowego spotkania w ramach cyklu Teatr Dzieciom przeprowadziliśmy „Świąteczne Śledztwo”, które  w tym magicznym grudniowym dniu zaprowadziło nas do wyjątkowego miejsca. Przenieśliśmy się do niezwykłego, zimowego miasteczka w Laponii – Mikołajowa (a kto tam mieszka, nietrudno zgadnąć).

Niestety, dzieci oczekujące przyjścia Mikołaja nie były świadome, że chwila ta w ogóle może nie nadejść. A to za sprawą Reniferki Reni, zmęczonej rutyną wykonywanej pracy: wożeniem sań, pakowaniem prezentów, zbieraniem zamówień, pilnowaniem załadunku. Cały splendor, jak zawsze (tak mówi Renia), zbiera Mikołaj – o niej, pracowitej i oddanej nikt nie myśli, nie pamięta, nie docenia. Więc taka przelotna, reniferowa myśl o zniknięciu Mikołaja mogła się naprawdę ziścić. Jednak bohaterowie Mikołajowa –  Elf Hela i detektyw SuperBałwan, w asyście Reniferki Reni przeprowadzają  śledztwo! Faktycznie odkrywają, że Święty Mikołaj został porwany! Rzucają podejrzenia międzynarodowe (podejrzana jest i Rosja!) i międzybajkowe (cień podejrzeń pada na Kota w Butach czy Królową Śniegu!).

Śledztwo nie rozwiązało problemu, ale za to rozbawiało nas do łez, każdy widz bez względu na wiek bawił się przednio. Doskonały humor, wciągająca narracja, połączone z choreografią piosenki śpiewane na żywo, a także piękna dekoracja i gra świateł wprowadziły nas w cudowny, magiczny czas. Dzieci, dopóki nie zostały poproszone na scenę, czy do udziału w tańcu – siedziały bez ruchu jak zaczarowane (a może?). A kto bardziej, jak nie dziecko, jest w stanie najlepiej ocenić, czy coś jest interesujące, czy piękne? Magiczne spotkanie z Elfem Helą, Reniferem Renią dopełnił prawdziwie padający śnieg i …. wejście Mikołaja, rozbawionego jego rzekomym porwaniem. A Mikołaj, jak wiadomo, najbardziej kocha dzieci, toteż znalazł  czas dla każdego naszego małego widza.

Dzieci dostały słodkości, a chwilę spotkania z Mikołajem rodzice mogli uwiecznić na zdjęciu.

To było niesamowicie piękne, zabawne i perfekcyjnie przeprowadzone „Świąteczne Śledztwo”, za co dziękujemy Teatrowi Kultureska.

Cieszy nas ogromnie fakt, że z tym teatrem zobaczymy się już w marcu. Zatem do zobaczenia!

 

Marta Tyrpa

Fotogaleria: https://www.flickr.com/ fot. Jarosław Karasiński

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl