„Świąteczny reportaż” o pierogach, kopytach reniferów i wielu innych ważnych sprawach

online
różne lokalizacje
20/12/2020

09/01/2021

Rzeczywistość, w której znajdujemy się od kilku miesięcy, nie pozwala beztrosko patrzeć w daleką przyszłość, a i tę bliską planujemy z lekkim niepokojem… Zbliża się wyjątkowy czas dla każdej rodziny. Czas, w którym jednoczymy się przy wspólnym stole pachnącym igliwiem i siankiem, przy którym na choince błyszczą kolorowe bańki i pachną korzennie lukrowane pierniczki. Dla nas Skawinian to czas, w którym mieliśmy okazję spotkać się na skawińskim Rynku, by łamiąc się opłatkiem złożyć sobie życzenia, wysłuchać koncertu świątecznego i wspólnie pokolędować. Tradycja w domach pozostanie, kultywować ją będziemy przy rodzinnym stole i w naszych sercach, ale corocznego spotkania na Rynku tym razem nie uda  się zrealizować. Zachowując zdrowy rozsądek, w trosce o zdrowie wszystkich rezygnujemy z wpisanego na stałe do kalendarza imprez wyjątkowego wydarzenia, jakim było Wigilijne Spotkanie Mieszkańców na Skawińskim Rynku.

Czas pandemii nie pozwala na kultywowanie tradycji bez ograniczeń. Jednak w sytuacji obostrzeń wyzwala się w nas jeszcze większa kreatywność, siła, która pomaga pokonać trudności i powoływać do życia nowe pomysły z nadzieją, że umilimy ten trudny dla wszystkich okres i przywołamy uśmiech, który choć na chwilę zagości na niejednej twarzy.

Nie będzie to bezpośrednie spotkanie mieszkańców, ale liczymy na to, że oglądając „Świąteczny reportaż” poczują się Państwo choć trochę jak wśród bliższych i dalszych znajomych. W ramach cyklu zobaczymy dziewięć krótkich wywiadów z osobami mniej i bardziej znanymi w naszym mieście. Odwiedzimy je w miejscach ich pracy, przy biurku, konferencyjnym stole, stole diagnostycznym, czy na tle szopki krakowskiej. Zadamy wiele pytań, licząc na zabawne odpowiedzi, na wspomnienia wywołujące uśmiech lub łezkę w oku; może ktoś zaśpiewa fragment ulubionej kolędy, może przywoła zapach smakołyków przygotowywanych na Wigilię przez babcię czy mamę?

Nasze rozmowy będą nieprzewidywalne, będą rządzić się  chwilą i spontanicznym rytmem, a to za sprawą wyjątkowych reporterów. Wywiady poprowadzą młodziutkie aktorki Teatru Mrówy z CKiS, a na potrzebę „Świątecznego reportażu” dziennikarki TV CKiS FLESZ – Małgosia Przebinda, Emilka Massalska i Joasia Massalska. Reporterki wesprze jakże elokwentny i w śpiewający sposób zadający pytania solista warsztatów wokalnych – Mateusz Pierożek.

Na pewno pytania wymkną się spod kontroli, niejednokrotnie będą spontaniczną reakcją na usłyszaną od rozmówcy odpowiedź. Oczami wyobraźni widzimy już, jak ciężko będzie operatorom powstrzymać siebie od śmiechu, a kamery od drgań, gdy padną te nie ujęte w scenariuszu, zadane przez powodowanych ciekawością dociekliwych dziennikarzy. Mamy nadzieję, że obejrzenie efektu ich pracy sprawi Państwu wiele radości! Zachęcamy do obejrzenia wszystkich dziewięciu odcinków „Świątecznego reportażu”, które kolejno ukażą się na naszym profilu Facebook.

Plan  emisji:

20 grudnia – Marcin Kozielski, Rzecznik Prasowy  UMiG Skawina

21 grudnia – Paweł Gruca, Jakub Zwijacz – Niezależny Związek Harcerstwa „Czerwony Mak” im. Bohaterów Monte Cassino

23 grudnia – Norbert Rzepisko, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina

28 grudnia – Tomasz Stawowy, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

29 grudnia – dr Anna Jasińska, lekarz weterynarii

30 grudnia – starszy inspektor Tomasz Morawa, Straż Miejska w Skawinie

4 stycznia – ks. Bogdan Kordula, Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie

6 stycznia – podinspektor Marek Kowalik, Komendant Komisariatu Policji w Skawinie

8 stycznia – Czesław Gąsiorowski – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Skawinie

Startujemy o stałej godzinie –  14.00!

 

„Świąteczny reportaż”

Reporterzy: Małgosia Przebinda, Emilia Massalska, Asia Massalska, Mateusz Pierożek

Operatorzy kamer: Jarosław Karasiński, Aleksander Szklarski

Montaż: Aleksander Szklarski

Scenariusz: Marta Tyrpa wraz z Zespołem Działu Realizacji Projektów Kultury

Materiał zrealizowany przez TV CKiS Flesz
na zlecenie Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

 

Marta Tyrpa

(AR)

onlineróżne lokalizacje