Świecące medale dla Crossmintona CKiS!

inna lokalizacja
09/12/2023

Blackminton to unikalna, magiczna rywalizacja sportowa, w której po raz kolejny uczestniczyli podopieczni Andrzeja i Gabi Jančunskich. Jednakże tym razem 5. Babicki Blackminton® OPEN 2023 – ICO Fun Series (500 pkt.) okazał się dla naszej ekipy wyjątkowy. 9 grudnia okazało się, że mamy nowych 4 Mistrzów i 2 Wicemistrzów Polski w turniejach blackmintonowym.

Poniżej relacje:

Okiem organizatorów:

Blackmintonową rywalizację kolejny raz w pełnej krasie można było obserwować w Hali Sportowej GOSiR Stare Babice. Jednak największe przeżycia z rywalizacji świecącymi speederami (rodzaj specjalnej lotki) w ciemności oświetlonej specjalnymi lampami UV mieli uczestnicy tego wydarzenia. Międzynarodowy turniej – „5. Babicki Blackminton® Open 2023”, czyli Otwarte Mistrzostwa Polski w blackmintonie odbyły się w sobotę 9 grudnia 2023r. Zawody rozgrywane w ramach formuły 500p. ICO Fun Serie zaliczane są do międzynarodowego rankingu światowej Federacji Crossmintona. Turnieje blackmintona to unikatowe rozgrywki, które od 2012 r. jako regularne zawody sportowe organizowane są jak dotąd tylko w Polsce, a od pięciu lat w Starych Babicach. Po zmroku w całej hali wygaszono światło i gracze reprezentujący różne kluby z Polski, Czech, Węgier, Hiszpanii i Słowacji walczyli o zwycięstwo używając świecących speederów. Fluorescencyjne linie boisk oraz zawodnicy pomalowani specjalnymi farbami byli widoczne dzięki oświetleniu UV. Rekordowa liczba uczestników i prawie 100 meczów do rozegrania w stosunkowo krótkim czasie, stanowiło duże wyzwanie dla graczy i organizatorów, dlatego rywalizowano tylko w grach pojedynczych. Ostatecznie, po pięciu godzinach emocjonującej rywalizacji w 5 kategoriach wiekowych dla dorosłych i 6 kategoriach juniorskich wyłoniono nowych Mistrzów Polski w blackmintonie.

Link do pełnej relacji z zawodów: https://tiny.pl/cs7sm oraz filmiku: https://fb.watch/oWKhzs2LRr/

Okiem trenerów sekcji crossmintona CKiS Skawina:

W najważniejszej kategorii Open w finałowym starciu zawodnik CKiS, Mateusz Faska grając jak rozpędzony żaglowiec pokonał Hiszpana Miguela Angela Contreraz Gomeza, zostając Mistrzem Polski Blackmintona 2023. Tym samym zrewanżował się rywalowi za ostatnią przegraną w listopadowym turnieju w Skawinie. W kategorii  BS-U18 bezkonkurencyjny okazał się Dominik Dryja pokonując w finale najlepszego zawodnika (w danej kategorii wiekowej) klubu Speed Club Brzeszcze,  Filipa Miłonia. Tym samym również on zapisał na swoim koncie tytuł Mistrza Polski Blackmintona. Duże uznania należą się także Szymonowi Kondek za determinację i wywalczenie brązu w tej samej kategorii wiekowej. Z kolei w kategoriach BS-U14 i BS-U12 niestety, a może stety o najważniejsze tytuły stoczyła się bratobójcza walka w kategoriach:

  • BS-U14 Michał Gołdasz (zdobył Mistrzem) vs Sebastian Pietrzyk (Wicemistrz),
  • BS -U12 Szymon Pena (został Mistrzem) vs Maksymilian Mrowczyk (Wicemistrz).

Nasi medaliści w kolorowej fotorelacji

 

Barbara Brodzińska

KK

inna lokalizacja