Szachy w Krzeszowicach

inna lokalizacja
18/01/2020

19/01/2020

18 i 19 stycznia, nasza ekipa szachistów (w składzie siedmiu zawodników) wzięła udział w turnieju szachowym w Krzeszowicach. Turniej odbył się na etapie siedmiu rund, po godzinie dla zawodnika.
W grupie A wzięli udział nasi dwaj zawodnicy: Janek Bazan i Bogdan Damski. Odnieśli oni dość spory sukces. Janek zajął drugie miejsce na podium, a Bogdan wypełnił normę na IV kategorię szachową. Trzeba dodać, że Bogdan swoją przygodę z szachami zaczął niespełna kilka miesięcy temu.
Na pochwałę zasługują też nasi młodsi zawodnicy, którzy grali w grupie B: Janek Baran i Paweł Jarosz. Obaj  zdobyli po cztery punkty, co spowodowało, że bardzo mało zabrakło do osiągnięcia przez nich miejsca na podium. Janek zdobył dziewiąte miejsce w klasyfikacji do lat 10, Paweł ósme miejsce do lat 12.
W turnieju również wzięli udział: Michał Szuman, Filip Leśniak i Kinga Birówka.
Michał zdobył trzy punkty, z racji tego że pauzował jedną rundę zabrakło mu pół punktu do V kategorii. Trzeba zaznaczyć, że to był pierwszy turniej Michała. Nasz zawodnik Filip zdobył dwa punkty, ale zasługuje na dużą pochwałę z racji rozegrania bardzo solidnych partii.
No i na koniec nasza jedyna juniorka na turnieju, który był jej pierwszą poważną rywalizacją, podczas której zdobyła półtorej punktu. Wszystkim zawodnikom trzeba pogratulować sportowej rywalizacji i godnej reprezentacji naszego klubu.