Szachy w Sułkowicach

inna lokalizacja
01/12/2018

02/12/2018

Liczna reprezentacja Sekcji Szachowej CKiS w sile 16 zawodników uczestniczyła w miniony weekend w Turnieju Szachowym „Sułkowicka Jesień Szachowa 2018” zorganizowanym przez Sułkowicki Ośrodek Kultury w Sułkowicach.

Zapraszamy na relację „Okiem Trenera”:

„Niezwykle udana okazała się dla szachistów  CKiS-u Skawina tegoroczna edycja „Sułkowickiej Jesieni Szachowej” rozegrana w dniach 1-2 grudnia. Sypnęło i dobrymi miejscami, i kategoriami…

W głównej grupie zawodów drugie miejsce zajął nasz zawodnik Szymon Kurowski, zdobywając jednocześnie II kategorię szachową. Na miejscu IV zawody zakończył Maciej Blak. W słabszej, ale liczniej obsadzonej, grupie B wysokie IV miejsce przypadło Pawłowi Jaroszowi, który uzyskał III kategorię. Ponadto w pierwszej dziesiątce zawody ukończyli: Benedykt Wąsowicz (6 lokata) oraz Sebastian Prorok (miejsce 8). Sebastian zdobył IV kategorię. Tę samą kategorię uzyskała również Karolina Zachara, dla której był to debiutancki start w zawodach klasyfikacyjnych.

Zawody przebiegały w sympatycznej atmosferze, a na zakończeniu wszystkim dopisywały humory. Młodzi skawińscy szachiści mieli okazję poznać aktualnego wicemistrza świata do lat 18 mm Szymona Gumularza, który był obecny na zakończeniu imprezy i wręczał nagrody.