Szalone Laboratorium – ostatni turnus Wakacji do Kwadratu zwieńczony tytułami Doktorów Nauk Ścisłych Chemii Stosowanej

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
różne lokalizacje
12/07/2021

16/07/2021

W szalonym stylu zakończyliśmy kolejny tydzień półkolonii CKiS w ramach „Wakacji do kwadratu 2021”. Ostatni turnus zabaw, doświadczeń i zadań wyznaczyło nam „Szalone laboratorium”, w ramach którego czekało na nas wiele naukowych wyzwań.

Trzy drużyny o nazwach nadanych przez uczestniczki półkolonii: Boinstein (Einstein byłoby za banalnie :)), Naukowczynie i Fabryka Glutków, dzielnie rywalizowały o tytuł Doktora nauk ścisłych chemii stosowanej. Zdobycie doktorskiej intytulacji wiązało się z koniecznością zaliczenia wielu egzaminów sprawdzających m.in. zaangażowanie w prace eksperymentalne, szalone pomysły pod ścisłą kontrolą, uśmiech od ucha do ucha, przyjacielskie wsparcie oraz kulturę na wysokim poziomie.

Tydzień był szalony i intensywny, ale najważniejsze, że pełen radości i dobrej zabawy. Nie zabrakło ciekawych eksperymentów (np. tęczy na talerzu za sprawą słodkich draży, kolorowego deszczu z piankowej chmury, bulgoczącej kolorowym światłem lampy-lawy, srebrzystego tornado zamkniętego w słoiku, wędrującej kolorowej wody czy tęczowych kleksów na drodze mlecznej), kreatywnych zabaw (np.: laboratoryjnych kalamburów, czy odgadywanek w zabawie „czółko”),  artystycznej twórczości (np.: balonowych naukowców, własnoręcznie malowanych ekotoreb, papierowych portretów profesorów, obrazów malowanych  powietrznymi, kolorowymi bańkami) oraz sportowej rywalizacji na świeżym powietrzu, a także ochłody na Basenie Camena. Wszystko to dało gwarancję, że nie było mowy o nudzie.

Laboratoryjne eksperymenty nieraz wprawiły nas w zdumienie, łamigłówki zmusiły do intensywnego główkowania, a sensoryczne zabawy z substancjami o różnej konsystencji i tajemnej recepturze sprawiły wiele frajdy, przynosząc w efekcie ubocznym m.in.: całkiem sporą ilość uwielbianych przez wszystkie dzieciaki glutków. Ale rozstania szybko nastał czas i pojawiły się nawet łzy wzruszenia, co było dla nas potwierdzeniem, że było warto.

Fotogaleria z Szalonego Laboratorium znajduje się TUTAJ.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!

Marta Tyrpa

(AR)

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl

różne lokalizacje