Szlakiem pamięci o św. Janie Pawle II – spotkanie z krakowskimi seniorami

OKR "Gubałówka"
Skawina
24/09/2020

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć uczestników projektu „Szlakiem pamięci o św. Janie Pawle II”, organizowanego przez Centrum Młodzieży im. Dra Henryka Jordana. Seniorzy z II Dzielnicy Krakowa zostali przyjęci przez #teamCKiS w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka”, gdzie z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności uczestniczyli m.in. w warsztatach twórczych, podczas których mogli własnoręcznie wykonać kwiaty i kotyliony w papieskich barwach w rozmaitych technikach rękodzielniczych.

Pomysłodawczyni zajęć, pani Małgorzata Tomala, przygotowała i poprowadziła warsztaty, podpowiadając, pokazując wzory i inspirując różnorodnością technik: od papieroplastyki, przez wycinanki, po dziergania i wykorzystywanie tekstyliów. Chętnych do prac twórczych nie zabrakło, a własnoręcznie zrobione ozdoby były miłą pamiątką po spotkaniu w Skawinie.

Pomimo trudnego czasu i obostrzeń nie zabrakło także programu artystycznego – chociaż w wersji cyfrowej. Nasi Goście obejrzeli krótki montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez skawińskie Stowarzyszenie Klub Seniora „Seniorek”. Nie zabrakło ulubionej papieskiej pieśni „Barka”, odśpiewanej wspólnie z wirtualnymi artystami.

Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Blisko Krakowa – Lokalna Grupa Działania w ramach konkursu „Patronat Skarby Blisko Krakowa 2020”.

Logo Skarby Blisko Krakowa. Białe tło, napis drukowanymi literami w kolorach zielonym i granatowym.

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna pod linkiem fotogaleria.

Joanna Kurpiel

OKR "Gubałówka"

ul. Spacerowa 4, 32-050
Skawina,

12 256 95 60 w. 24