Szósty sezon cyklu „Teatr Dzieciom” za nami…

Pałacyk "Sokół"
Skawina
09/05/2022

Spotkanie z „Królewną Marysią i Szklaną Górą” zwieńczyło kolejny sezon teatralny cyklu „Teatr Dzieciom”. Cudowna Publiczność  – w liczbie 803 widzów – towarzyszyła ośmiu spektaklom; wspólnie spędziliśmy blisko osiem godzin, czyli 480 minut – to był cudowny czas, cudowna teatralna podróż.

Spotkaliśmy się z Gajowym Chrobotkiem, który w lesie strzegł lasu i zwierząt przed panem Krępakiem; strasznym Mardokiem kradnącym dziecięce sny i marzenia; z biskupem, co wcielił się w rolę detektywa i odkrył tożsamość „włamywacza”, tak hojnym w grudniowy wieczór; z Jelonkiem Bronkiem, Biedronką Ilonką i Pszczółką Julką, którzy stworzyli niesamowity zespół rock’nd’jelonowy – The Jelonband!; dziesięcioletnim Maciusiem, który musiał stanąć na czele swojego królestwa i przekonać się, jak trudna jest dorosłość; ze zgnuśniałym księgowym Gaudentym, którego świat wypełniły liczby, rachunki i liczne papierzyska; z trzema sympatycznymi mieszkańcami łąki: energetyczną Panią Kwiatek, leniwym Smokiem Obibokiem i Minionkiem Bobem, a także mieszkańcami Królestwa Srebrnego Szczytu: Królową Tasiemką, Królem Patykiem i kapryśną Królewną Marysią.

Dzięki naszym teatralnym spotkaniom, umocniliśmy się w przekonaniu, jak w życiu ważna jest przyjaźń, dobro, uśmiech, uczciwość, otwartość na drugiego człowieka. Uświadomiliśmy sobie, jak wiele od nas zależy, aby świat był czysty i piękny. Mamy za sobą pięć sezonów teatralnych, 46 spektakli i z utęsknieniem czekamy na kolejne teatralne spotkania w nowym, siódmym sezonie cyklu „Teatr Dzieciom”. Zatem spotykamy się zaraz po wakacjach, a  dokładnie 12 września o stałej godzinie – 17.30 w sali teatralnej Pałacyku „Sokół”. Do zobaczenia!

Fotogaleria z Teatr Dzieciom „Bajka o Królewnie Marysi i Lodowej Górze” (fot. Kazimierz Zajda).

Marta Tyrpa

(AZG)

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl