Sztuka wraca do Sokoła!

Pałacyk "Sokół"
Skawina
03/06/2022

Mamy wspaniałą wiadomość. Już od maja będziemy mieli przyjemność zaprosić naszych Gości do nowo odrestaurowanej sali wystawienniczej Galerii „Pałacyk”.

Zapraszamy na „Twórczość trzech pokoleń”. Już 3 czerwca 2022 roku o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy prac Magdaleny Lasek, Andrzeja Janowskiego oraz Mieczysława Janowskiego.

Dziadek, tata i córka  w swoich pracach zaprezentują indywidualne historie opowiedziane językiem plastycznym. Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną głównie pejzaże i malunki zwierząt wykonane techniką olejną oraz obrazy malowane na szkle.

Artyści:

Mieczysław Janowski urodził się w 1921 r. w Samborku. Twórca nieprofesjonalny. Zainteresowania malarskie przejawiał od wczesnej młodości. Pierwsze olejne obrazy powstały w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Malował pejzaże, kwiaty, martwą naturę i portrety.
Większość jego obrazów powstała w technice olejnej.

Andrzej Janowski urodził się w Jaworznie w 1950 r.  Od roku 1956 do chwili obecnej mieszka w Skawinie. Twórca nieprofesjonalny. Jako dziecko obserwował malującego ojca i sam zaczął potem próbować swoich sił w malarstwie. Pierwsze obrazki, które stworzył artysta to akwarele i tempery. Na początku lat osiemdziesiątych za namową ojca zaczął malować obrazy olejne. Głównym motywem prac jest pejzaż. Obrazy maluje na podstawie zdjęć.

Magdalena Lasek z domu Janowska urodziła się w 1983 roku w Krakowie. Od urodzenia do chwili obecnej jest mieszkanką Skawiny. W czasach liceum oraz w czasie studiów malowała hobbistycznie obrazy na szkle, których głównymi motywami była martwa natura, motywy zwierzęce oraz pejzaże. W roku 2001 uczęszczała na kurs rysunku.

Bądźcie z nami i razem odkrywajmy świat tysiąca barw!

Wystawę będzie można oglądać  do 5 sierpnia 2022 r. w kawiarni Pałacyku „Sokół”
od wtorku do piątku w godzinach 14:00 – 21:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 11:00 – 21:00.
 Zapraszamy!

Agnieszka Kupczyk

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl