Tak walczą o siebie…

różne lokalizacje
08/10/2018

19/10/2018

… uczestnicy prozdrowotnego programu, którego czwarta edycja trwa od ponad dwóch tygodni. „Wygraj siebie” to program skierowany do wszystkich, którzy są gotowi na zmianę stylu życia, sposobu odżywiania i codziennych nawyków. Wyłonionych w eliminacjach dwunastu śmiałków, zdeterminowanych, żeby poprawić swoją kondycję, zacząć regularnie ćwiczyć i mądrze jeść, krok po kroku realizuje wyznaczone sobie cele. Codzienne treningi, zdrowa dieta i dyscyplina to klucz do sukcesu.

Uczestnicy programu spędzają dużo czasu na basenie „Camena” – jedni pod okiem instruktora oswajają się z wodą, inni doskonalą pływackie umiejętności. Raz w tygodniu biorą udział w zorganizowanych zajęciach biegowych, ale zdają sobie sprawę z tego, że aby bieganie weszło im w krew, powinni ruszać na trasę o wiele częściej. Cotygodniowe spotkania mają nie tyle pomóc im wyrobić ten nawyk, co pozwolić opanować technikę biegową oraz zapoznać z prawidłową rozgrzewką przed i rozciąganiem po treningu.

Nasza „wspaniała dwunastka” regularnie korzysta też z siłowni Power House. Po konsultacji z trenerem wiedzą już, jak ćwiczyć poszczególne grupy mięśniowe i na co zwracać uwagę, aby każdy trening był bezpieczny. Mamy też za sobą pierwsze z cyklu spotkań z dietetykiem. Monika Bigoś z gabinetu „Dietetyk w Krakowie” przedstawiła rywalizującej w programie grupie zasady zdrowego żywienia i odpowiedziała na mnóstwo pytań. Nie pozostaje nic innego, jak konsekwentnie wcielać te zasady w życie.

Przed nami jeszcze 5 tygodni pracy w ramach tego etapu „Wygraj siebie”.  Do finału programu zakwalifikuje się troje uczestników. Trzymamy kciuki za wszystkich i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dotychczasowych zmagań:

https://www.flickr.com/ (foto: Jarosław Karasiński, Jadwiga Kurek).

 

Agnieszka Radziszowska

 

różne lokalizacje